Esės

Moters vieta islame. Mitai ar realybė

10   (1 atsiliepimai)
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 1 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 2 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 3 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 4 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 5 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 6 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 7 puslapis
Moters vieta islame. Mitai ar realybė 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilniaus TECHNOLOGIJŲ ir dizaino kolegija Dizaino fakultetas Fotografijos technologijos katedra studentės KULTŪROS ISTORIJA MOKSLINĖ ESĖ Moters vieta islame. Mitai ar realybė Studentė Vadovas R. Valujavičienė Vilnius, 2008 Šiuolaikinėje visuomenėje išgirdus žodį su šaknimi „islam“, „musulmon“, daugelio veiduose atsiranda panieka, pašaipa, ironija. Taip yra, nes vakariečiams visai nepažįstamas Islamas, jo kultūra. Vakariečių manymu, musulmonė moteris nelaikoma žmogumi, ji gyvena šešėlių pasaulyje, prislėgta ir išnaudojama. Toks nusistatymas yra gryna išmonė, ir jei mes jos laikomės, tai bus tik dingstis visai nesigilinti, kaip yra iš tiesų ir tikėti mitais. Iš tikrųjų iki šiol mūsų šalyje labai mistifikuojamos musulmonų religinės normos ir kultūrinės tradicijos. Islamas nėra artimas nei geografine, nei demografine, nei religine prasme, lietuvių ir kitų europiečių kultūrinei patirčiai, kas žinoma sunkina adekvatų supratimą. Tačiau dabar ketinu pakalbėti apie moteris Islame ir paanalizuoti, kokia yra numatyta musulmonės moters vieta gyvenime. Geriausiu informacijos šaltiniu bus Islamo pagrindinė knyga Koranas ir Sunna, o ne fantastinės pasakaitės ar legendos, sugalvotos žmonių, kurie yra tiesiog nusiteikę prieš musulmoniškąjį pasaulį. „Pagal islamo tradiciją musulmonai ieškojo Dievo istorijoje. Jų šventraštis Koranas suteikė jiems istorinę misiją. Jų pagrindinė pareiga buvo sukurti teisingą bendruomenę, kurioje su visais jos nariais, net pačiais silpniausiais ir pažeidžiamiausiais, būtų elgiamasi absoliučiai pagarbiai. Sukūrę tokią visuomenę ir joje gyvendami jie galėtų patirti dieviškumo ženklus, nes gyventų pagal Dievo valią. Musulmonas turi padėti istorijai pildytis, o tai reiškia, kad valstybės reikalais neatitraukia nuo dvasingumo, bet yra pati religijos esmė.“1 Kalbant apie moters vietą Islamo kultūroje neįmanoma neužsiminti apie tikėjimo, religijos poziciją šiuo klausimu. Yra žmonių, kurie prilygina Muchamedą – musulmonų Jėzui, Koraną – musulmonų Biblijai, o Alachą – musulmonų Dievui. Tai nėra teisinga nei krikščionių, nei musulmonų atžvilgiu. Visų pirma, Muchamedas yra istoriškai autentiška asmenybė, gyvenusi VI-VII a. Arabijoje. „Muchamedas praktikavo pasitraukimą tam tikram laikui iš miesto į netoli esančius kalnus.“2 610 metais jam apsireiškė angelas ir liepė skelbti Dievo žodį. Pradžioje bijojo tai daryti, bet „apie 612 metus pradėjęs skelbti savo mokymus viešai“.3 Muchamedo skelbti Dievo apreiškimai užrašyti jam dar gyvam esant, taip atsirado Koranas. „Daugybė Muchamedo žmonų Vakaruose kelia nemažą geidulingą susidomėjimą, tačiau būtų klaidinga įsivaizduoti Pranašą dekadentiškai besimėgavusį jusliniais malonumais, kaip darė kai kurie vėlesnieji islamo valdovai. Mekoje Muchamedas gyveno monogamiškai ir buvo vedęs tik Chadydžą, nors Arabijoje poligamija buvo įprasta.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2119 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2119 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos esė
  • 8 psl., (2119 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt