Šperos

Molekulinė biologija

10   (1 atsiliepimai)
Molekulinė biologija 1 puslapis
Molekulinė biologija 2 puslapis
Molekulinė biologija 3 puslapis
Molekulinė biologija 4 puslapis
Molekulinė biologija 5 puslapis
Molekulinė biologija 6 puslapis
Molekulinė biologija 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2.Nukleosoma – chromatino struktūrinis ir reguliacinis vienetas. Beveik visa eukariotų DNR kartu su baltymais yra supakuota branduolyje ir sudaro specifinę dinamišką struktūrą – chromatiną. Chromatinas mitozės metu įgyja itin kompaktišką organizaciją ir suformuoja individualias struktūras – chromosomas. Kiekvienoje žmogaus ląstelėje yra apie 2 m ilgio DNR siūlas. Prieš 25-ius metus buvo pasiūlytas chromatino struktūros modelis, kurio pagrindą sudarė pasikartojantys elementai – nukleosomos. Pagal šį modelį, nukleosomos, kartu su baltymais yra organizuotos į savotiškas grandinėles - chromatino siūlus. Remiantis šiuo modeliu ir buvo atliekami eukariotų chromatino tyrimai, kuriuos prieš keletą metų apibendrino paskelbta nukleosomos struktūra, nustatyta, atlikus nukleosomos kristalo rentgeno struktūrinę analizę. Nukleosoma yra pagrindinis chromatino struktūrinis ir reguliacinis elementas. Šios struktūros yra labai konservatyvios ir sutinkamos visų eukariotų chromatine. Pagrindiniai nukleosomos organizacijos principai, t.y., kad nukleosomos šerdį sudaro baltymų histonų oktameras, kuris tam tikru būdu sąveikauja su DNR, buvo pasiūlyti dar 1974 metais A. Kornbergo, remiantis histonų savybėmis. Chromatine nukleosomos išlieka tiek mitozėje, tiek interfazėje. Jos yra sutinkamos euchromatine ir heterochromatine. Tam, kad pasiekti aukščiausią DNR kondensacijos laipsnį, pvz. kuris yra mitozės metu (10-100 000 kartų), DNR, organizuota į nukleosomas, kondensuojasi į dar keletą tarpinių struktūrų.
3.DNR polimerazių struktūra .Fermentai, sintetinantys naujas dukterinės DNR molekules ties motininėmis grandinėmis, vad. DNR polimerazėmis . Kopijuojama DNR molekulė turi komplementarų jai pradmenį, turintį laisvą 3-OH grupę.Pirmasis – LATP.DNR polimerazė šį pradmenį ilgina. Ji prijungia monomerus prie sintetinamos DNR grandinės laisvos 3-OH grupės.Tarp fosfato ir 3-OH susiformuoja fosfodiesterinė jungtis. Tuomet naujai prijungta 3-OH grupė tampa akceptoriumi naujam nukleotidui.Laisvi nukleotidai patikrinami fermento aktyviajame centre, kad butu komplementarūs motininės grandinės nukleotidui, po to suformuojama fosfodiesterinė jungtis.Į fermento aktyvųjį centrq pakliuvus komplementariam nukleotidui, DNR polimerazės konformacija pasikeičia taip, kad visos katalitinėje reakcijoje dalyvaujančios grupės išsidėstytų tiksliai, kad galėtų vykti reakcija.Jei į sintetinamą nukleotidinę grandinę ijungiamas nekomplementarus nukleotidas, jis yra pašalinamas ir klaida ištaisoma dėl 3`-5` egzonukleazinio DNR polimerazės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6484 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (6484 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos špera
  • 7 psl., (6484 ž.)
  • Word failas 178 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt