• laikantis samprotavimo ar kūrinio analizės, taisyklingos, tikslios ir vaizdingos kalbos kriterijų.
*Pastraipos teiginiu nusakoma įrodomoji mintis
*Suformuluojamas argumentas
*Argumentuojama ir iliustruojama literatūriniu pavyzdžiu
*Samprotaujama susiejant literatūrinį pavyzdį su gyvenimu ir savomis patirtimis, nes tai akcentuojama rašinio temoje ( mitas-šiandien)
*Apibendrinama pastraipa sakiniu – daline išvada
*Visų pirma, turime pripažinti, jog šiandien nors ir gyvename ne antikos pasaulyje, tačiau esame narcizų visuomenės dalis: *egocentriškumas, nejautrumas kitam, perdėtas savęs vertinimas yra užvaldęs ne vieną. Tokių narcistinių asmenybių pavyzdžių apstu ir literatūroje, ir realiame mūsų gyvenime. *Galime prisiminti O. Vaildo romano „Doriano Grėjaus portretas“ protogonistą – nepaprasto grožio jaunuolį, įsimylėjusį save nutapytame dailininko Bezilio portrete ir trokštantį išlikti jaunu ir gražiu visą gyvenimą. *Skaitydami romaną kiekvienas, ko gero, susimąstėme apie grožio ir jaunystės kultą ir šių dienų pasaulyje, supratome, jog būdami egocentriški savimylos galime sužlugdyti ne tik savo, bet ir kitų žmonių gyvenimus, kaip nutiko Dorianui ir jo mylimajai Sibilei Vein. Turime vertinti vidinį žmogaus grožį, o ne garbinti fizinio kūno grožybes ar savo gyvenimo skalbinius viešai demonstruojančius veikėjus – tokias socialinių tinklų žvaigždes kaip Kim Kardashian, Saugirdą Vaitulionį, Agnę Jegelavičiūtę ar pan. *Taigi nors nuo antikos laikų mus skiria didžiulis laiko tarpas, tačiau mūsų gyvenime yra daug narciziškumo apraiškų: juk troškimas būti gražiu, noras būti dėmesio centre, užmirštant moralines, dvasines vertybes, aplanko ne vieną iš mūsų.(167 ž.)
Kiti galimi teiginiai pagal tą pačią rašinio temą:
Galimi teiginiai
2. Be to, atidžiau pasižiūrėję į šiuolaikinės visuomenes paveikslą, pamatysime ir daugiau narcisizmo apraiškų: puikybė, galios demonstravimas dažnai matomas visuomenės gyvenime.
3. Galiausiai šiuolaikinei visuomenei dažnai stinga suvokimo, kad gyvendami vien tik sau, dėl savęs mes prarandame bendruomeniškumo jausmą, pasmerkiame save vienatvei.
Argumentavimas ir iliustravimas
Puikybę ir savo galią demonstruoja Sofoklio tragedijos „Antigonė“ veikėjas – karalius Kreontas: jis paskelbia įsakymą prieštaraujantį dievų valiai. Be to, šių dienų Rusijos ir Baltarusios prezidentų laikysena vadovaujant savo valstybėms.
Gyvena sau, dėl savęs, savo užgaidų antikos mitų personažas Sizifas, kuris pasmerkia...
Šį darbą sudaro 903 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!