VILNIUS 2007
MOKESČIŲ ADMINISTRAVIMO IR MOKESČIŲ ADMINISTRATORIAUS SĄVOKŲ
APIBRĖŽIMAS
Kalbant apie mokesčių apskaičiavimą remiantis mokesčių administratorius įvertinimu, visų pirma reikėtų aptarti mokesčių administratoriaus sąvoka ir teisės aktus, kurie reglamentuoja mokesčių administravimą Lietuvos Respublikoje. Pagrinidis teisės aktas yra 2004m. Balandžio 13 dienos Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Remiantis šio įstatymo 1 straipsnyje įtvirtinta nuostata, jis nustato pagrindines sąvokas ir taisykles, kurių būtina laikytis vykdant mokesčių įstatymus, įtvirtina Lietuvos Respublikoje taikomų mokesčių sąrašą, nustato mokesčių administratorius funkcijas, teises ir pareigas, mokesčių mokėtojo teises ir pareigas, mokesčių apskaičiavimą ir sumokėjimą. Taigi įstatyme pateikiamas ir pagrindinių sąvokų sarašas.
Mokesčių administravimo sąvoka apibrėžta gan detaliai. Tai ,,mokesčių administratoriaus funkcijų įgyvendinimas, taip pat mokesčių ir kituose įstatymuose nustatytų mokesčių adminiustratoriaus ir mokesčių mokėtojo pareigų vykdymas ir teisių įgyvendinimas.
Mokesčių administratorius- tai už mokesčių administravimą atsakinga valstybės įstaiga ar institucija, turinti įstatymų suteiktus įgaliojimus veikti mokesčių administravimo srityje“.1 ,,Mokesčių, nurodytų LR mokesčių administravimo įstatymo 13straipsnyje, išskyrus muitus, administravimą Lietuvos Respublikoje, vykdo Valstybinė mokesčių inspekcija.“2
Jos struktūrą sudaro:
1. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos- centrinis mokesčių administratorius;
2. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos- vietos mokesčių administratoriai.
MOKESČIŲ APSKAIČIAVIMAS
Mokesčių apskaičiavimą, sumokėjimą ir išieškojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 5-asis skyrius. Remiantis šiame skyriuje įtvirtintomis nuostatomis priklausantį mokėti mokestį apskaičiuoja pats mokesčių mokėtojas, vadovaudamasis mokesčių teisės aktais. Tais atvejais, kai mokesčių mokėtojas teisės aktų nustatyta tvarka neapskaičiavo arba neteisingai apskaičiavęs neperskaičiavo mokesčio, priklausanti jam mokestį apskaičiuoja mokesčių administratorius.Jis mokesčius apskaičiuoja remdamasis mokesčių mokėtojo pateiktais dokumentais, deklaracijomis arba kitais įstatyme numatytais mokesčių apskaičiavimo būdais. Mokesčių mokėtojui apskaičiuotas ir su juo susijusias sumas, mokesčių administratorius privalo pagrįsti, taip yra realizuojamas mokesčių apskaičiavimo teisingumo pagrindimo principas.
Kitas, įstatyme įtvirtintas principas, kuriuo reikėtų vadovautis, vykdant mokesčių apskaičiavimą, yra turinio viršenybė prieš forma.
Principo turinį sudaro 2 aspektai:
1. ,,Tais atvejais, kai mokesčio mokėtojo sandoris, ūkinė operacija ar bet kokia jų grupė sudaromi turint tikslą gauti mokestinę naudą, t. y. tiesiogiai ar netiesiogiai nukelti mokesčio mokėjimo...
Šį darbą sudaro 1662 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!