Konspektai

Mejozė ir mitozė

9.2   (2 atsiliepimai)
Mejozė ir mitozė 1 puslapis
Mejozė ir mitozė 2 puslapis
Mejozė ir mitozė 3 puslapis
Mejozė ir mitozė 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mejozė – tai lytinėse liaukose esančių diploidinių ląstelių dalijimasis, po kurio susidaro haploidinės gametos. Mejozę sudaro du vienas po kito sekantys ląstelių dalijimaisi: I mejozinis dalijimasis ir II mejozinis dalijimasis. Abu dalijimaisi turi fazes: profazę, metafazę, anafazę ir telofazę. Tarp I ir II dalijimųsi yra trumpa interkinezė, kurios metu DNR nesireplikuoja.
Prieš I dalijimąsi vyksta interfazė (a), kurią sudaro G1, S ir G2 stadijos. G1 stadijos metu ląstelė auga, kaupia medžiagas, sintetinamos organelės, jų padvigubėja, S stadijoje vyksta DNR replikacija, kiekviena DNR molekulė pagamina savo kopiją (sudvigubėja). G2 stadijoje ląstelė toliau auga, vyksta baltymų biosintezė, ląstelė ruošiasi dalytis. Interfazė paprastai trunka kelis kartus ilgiau nei ląstelės dalijimasis. Po interfazės seka mejozė. Ji vyksta taip: I mejozės dalijimasis, vadinamas redukcinių dalijimusi. I profazė (b). Šios fazės pradžioje chromosomos yra sudarytos iš dviejų seserinių chromatidžių, kurias jungia centromera, nes interfazėje DNR padvigubėjo. Chromosomos trumpėja, tankėja, tampa ryškios. Homologinės chromosomospriartėja viena prie kitos ir susiglaudžia visu ilgiu, toks homologinių chromosomų susiglaudimas vadinamas konjugacija arba chromosomų sinapse, o susijungusios chromosomos sudaro bivalentus. Sudariusios bivalentus homologinės chromosomospersikryžiuoja ir apsiveja viena kitą, kai kuriose vietose chromatidės nutrūksta ir neseserinės chromatidės (seserinės chromatidėssudaro vieną chromosomą, jos nėra seserinės kitą homologinę chromosomą sudarančioms chromatidėms) apsikeičia fragmentais. Šis procesas vadinamas krosingoveriu (perkryža). Dėl krosingoverio įvyksta genetinės informacijos mainai, susidaro nauji alelinių genų deriniai. Homologinės chromosomos pradeda tolti viena nuo kitos, bet lieka sukibusios tam tikrose vietose. Suyra branduolėliai, branduolio apvalkalėlis, centriolės (jeigu yra) juda ląstelės polių link, pradeda formuotis dalijimosi verpstė.
I metafazė (c). Homologinės chromosomos nutolsta viena nuo kitos ir lieka sukibusios tik tam tikrose vietose: galais ir ties chiazmomis (tai tos chromosomų vietos, kur įvyko persikryžiavimas ir genetiniai mainai tarp neseserinių chromatidžių). Susiformuoja dalijimosi verpstė, verpstės siūlai prisitvirtina prie kiekvienos chromosomos centromeros (tik iš vienos pusės), homologinių chromosomų poros išsidėsto vienoje plokštumoje.
I anafazė (d). Homologinės chromosomos galutinai atsiskiria ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 664 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (664 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Biologijos konspektas
  • 4 psl., (664 ž.)
  • Word failas 242 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt