Potemės

Meilė ir pasiaukojimo antikos literatūroje (Prometėjas, Sofoklis ,,Antigonė”)

10   (3 atsiliepimai)
Meilė ir pasiaukojimo antikos literatūroje (Prometėjas, Sofoklis ,,Antigonė”) 1 puslapis
Meilė ir pasiaukojimo antikos literatūroje (Prometėjas, Sofoklis ,,Antigonė”) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Graikų mite ,,Prometėjas” vaizduojamas pasiaukojimas už žmonijos pažangą, žmonėms nešamą šviesą – geresnį gyvenimą. Pagrindinis mito veikėjas yra Prometėjas, Dzeuso pusbrolis. Dzeusas yra galingiausias viską valdantis dievas, kuris nesirūpina žmonėmis ir todėl jie kenčia. Žmonės, anot Prometėjo, yra kvaili ir nieko nemokantys: „Paklausykite tiktai, kokios nelaimės slėgė mirtinguosius: jie buvo kvaili, ir aš juos padariau supratingus ir savo proto valdovais. Prieš mane jie matė, bet blogai. Girdėjo, bet nesuprato. Panašūs į sapnų šmėklas, nuo amžių jie viską supainiodavo... Įsirausę po žeme, jie gyveno kaip vikrios skruzdėlės giliose ir tamsiose duobėse. Jie negalėjo atskirti metų laikų…”. Prometėjui pagailo žmonių, todėl jiems jis atnešė ugnį, kuri kardinaliai pakeitė jų gyvenimą. Šis Promėtėjo elgesys tarsi simbolizuoja žmogaus maištą prieš dievą – žmogus, sugebėjęs bent minimaliai pasinaudoti žemės resursais, pajaučia savo galią ir taip savotiškai maištauja prieš nustatytą ir griežtą dievų valdžią. Prometėjas suteikia daugybę dalykų žmonėms: „aš išgalvojau jiems gražiausią iš visų skaičių mokslą ir sudariau raidžių kombinacijas, nustačiau atmintį, visus menus kuriančių mūzų motiną. Aš pirmas pajungiau laukinį jautį, kad jis, palikęs vergu, savo kūno jėga pavaduotų žmones jų sunkiausiuose darbuose. Prijaukintus prie žąslų žirgus aš pakinkiau į ištaigingiausiai išpuoštus vežimus“. Tai tik įrodo, jog atskiro žmogaus pasiaukojimas – vienintelis kelias į šviesesnį rytojų. Iš mito suvokiame, kad dėl Prometėjo pagalbos žmogus nėra vien nuo dievų valios priklausomas žaisliukas, tačiau savo gyvenimo kelio kūrėjas. Dzeusas, supykęs ant Prometėjo už šį poelgį, įsako Hefaistui jį prikalti prie uolos. Prometėjo kančia dar labiau padidinama – kiekvieną dieną pas jį atskrenda vanagas, kuris valgydavo Prometėjo kepenis. Todėl Prometėjui tik ironiškai konstatuoja, kad „suradęs tiek pagalbos priemonių mirtingiesiems, sau pačiam nerandu jokio būdo išsivaduoti iš šitų kančių, kurias kenčiu“. Tačiau Prometėjas didvyriškai prisiima savo kaltę ir ją kenčia. Taigi, Prometėjo mitas vaizduojamas veikėjo pasiaukojimas dėl žmonių, siekiant pažangos ir geresnio gyvenimo.
Kita vertus, garsaus senovės Graikijos tragiko...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 682 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (682 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (682 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt