Dujinės ir skystosios elektroizoliacinės medžiagos.
Žėrutis, stiklas ir keramika.
Polimerinės elektroizoliacinės medžiagos. Elektroizoliaciniai lakai.
Pati svarbiausia dujinė elektroizoliacinė medžiaga yra oras. Sausas oras (jūros lygyje) susideda iš 78,23% azoto, 20,81% deguonies (pagal tūrį) ir 0,96% įvairių dujų (Ar, H2, CO2, Ne, He, Kr, CH4, Xe, NH3, I, Rn). Realiai oras beveik visada turi tam tikrą kiekį vandens garų, kuris išreiškiamas absoliutine arba santykine drėgme. Vandens garai pablogina oro elektroizoliaci-nes savybes. Sausas oras,kuris turi iki 50% drėgmės - palyginus geras elektroizoliatorius.
Oro, kaip elektros izoliatoriaus vaidmuo, labai svarbus ori-nės elektros perdavimo energetikoje, įvairiose elektros mašinose ir aparatuose.
viekia labai silpnos elektros srovės.
Likusios dujos naudojamos tik specialiems tikslams. La-biausiai paplitusęs yra vandenilis, kuris 16 kartų lengvesnis už orą, o temperatūros laidumo koeficientas 7 kartus didesnis. Vandenilis naudojamas kaip elektrą izoliuojanti medžiaga ir kaip šaldanti aplinka.
Azotas naudojamas, esant didesniam slėgiui, kabeliuose, kondensatoriuose ir transformatoriuose.
Angliarūgštė (CO2) esant padidintam slėgiui naudojama etaloniniuose kondensatoriuose.
Šiuo metu elektroniniuose aparatuose dažniausiai naudojamos dujos, turinčios didelį elektrinį atsparumį. Tokios medžiagos vadinamos elektriškai neigiamomis. Jos paprastai naudojamos esant didesniam slėgiui, nors ir esant normaliai aplinkai turi didesnį negu oras elektrinį atsparumą. Tai paaiškinama jų molekulių sugebėjimu prisijungti laisvus elektronus. Labiausiai žinomos iš jų yra šios:
diflordichlormetanas (CCl2F2),
sieros heksafloridas (SF6).
Elektrinės dujos naudojamos jėgos ir matavimo transfor-matoriuose, kabeliuose, aukštos įtampos kondensatoriuose, elektrostatiniuose generatoriuose, komplektiškuose paskirstymo įrenginiuose, jungikliuose ir t.t.
1.3. Skystosios elektroizoliacinės medžiagos
Pačios svarbiausios skystosios elektroizoliacinės medžiagos yra naftos (mineralinės) alyvos, kurios pagal jų panaudojimą skirstomos į:
• transformatorines,
• kabelines,
• kondensatorines.
Dažniausiai šios alyvos naudojamos kartu su popieriumi, kuris atlieka mirkomos medžiagos funkciją. Izoliacija iš impregnuoto alyva popieriaus - pagrindinė medžiaga labai aukštu įtampų technikai. Abi sudėtinės dalys yra iš plonų sluoksnių, ir todėl sistema pasižymi dideliu elektriniu atsparumu.
Be to ir popierius, ir naftos alyva yra priskiriami prie pačių pigiausių elektroizoliacinių medžiagų. Naftos alyva taip pat at-lieka ir pagalbinę (aplinkos vėsinimo) funkciją (pvz., alyva užpildomi transformatoriai tam, kad neperkaistų aukštoje tem-peratūroje).
Naftos alyvos yra praktiškai neutralios elektroizoliacinės medžiagos, kurių pagrindiniai privalumai – lengas išgavimas...
Šį darbą sudaro 1314 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!