Dujos – tai viena iš medžiagos agregatinių būsenų. Kaip ir skysčiai, dujos keičia formą, yra klampios. Skirtingai nuo skysčių - užima visą tūrį, kuriame jos yra. Dujos turi slėgį, kurį sukelia molekulių smūgiai į indo sieneles.
Dujų molekulių kinetinė energija didesnė už kieto kūno ir skysčio būsenos, bet mažesnė už plazmos. Atstumai tarp dujų molekulių yra žymiai didesni nei tarp skysčio molekulių, todėl tarpmolekulinė sąveika padidėja tik tada, kai molekulės suartėja (skysčiuose tarpatominės jėgos visada veikia bemaž vienodose ribose).
Dujų molekulės homogeninėje aplinkoje juda chaotiškai, vadinamu Brauno judėjimu.
Termodinaminiai parametrai yra tūris, slėgis, temperatūra, entropija. Statistiniai parametrai - vidutinis greitis, koncentracija.
Tūris pastovus, lengvai keičia formą.Atstumai tarp dalelių mažesni už jas pačias.Jos stipriai traukia viena kitą.Dalelės išsidėsčiusios netvarkingai,taip pat ir juda netvarkingai.
Forma ir tūris pastovūs.Atstumai tarp dalelių mažesni už jas pačias.Dalelės stipriai traukia viena kitą.Jos išsidėsčiusios tvarkingai, svyruoja apie pusiausvyros padėtis.
4.Plazminė
Plazma - iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos, kurių teigiamųjų ir neigiamųjų krūvių tankis praktiškai vienodas.
Kai temperatūra labai žema, artima absoliutiniam nuliui, visos medžiagos yra kietos. Šildomos kietosios medžiagos virsta skystomis, o paskui ir dujomis.
Kai temperatūra gana aukšta susiduriant labai greitai judantiems atomams arba molekulėms, prasideda dujų jonizacija. Atsiranda nauja medžiagos būsena - plazma. Vadinasi, plazma yra elektriškai neutrali sistema. Atsižvelgiant į sąlygas, plazmos jonizacijos laipsnis, t.y. jonizuotų atomų skaičius ir jų viso skaičiaus santykis gali būti skirtingas. Visiškai jonizuotoje plazmoje neutralių atomų nėra.
Dujų jonizaciją ir plazmos susidarymą gali sukelti ne tik kaitinimas, bet ir įvairių rūšių spinduliavimas arba dujų atomų bombardavimas greitomis elektringosiomis dalelėmis. tada gaunama vadinamoji žemos temperatūros plazma.
Plazmos savybės
Plazma turi daugelį specifinių savybių, kurios leidžia ją nagrinėti kaip savitos ketvirtosios būsenos medžiagą.
Plazmos elektringosios dalelės lengvai juda, veikiamos elektrinio ir magnetinio lauko. Dėl to plazmos atskirų sričių elektrinio neutralumo sutrikimas, sukeltas susikaupusių vieno ženklo krūvio dalelių, greitai pranyksta. Susidaręs elektrinis laukas verčia judėti elektringąsias daleles tol, kol atsistato elektrinis neutralumas ir elektrinis...
Šį darbą sudaro 904 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!