Materialiuoju tašku vad.toks geometrinis taškas, kuriame sukoncemtruota visa kūno masė. Liniją , kurią nubrėžia mat.taškas judėdamas erdvėja, vad.trajektorija. judėjimas vad.tolyginiyu, kai kūnas per lygius laiko tarpus nueina vienodą kelią. Kintamasis judėjimas per lygius laiko tarpus nueina nevienoda kelią.
2. Kreivaeigis judėjimas. Tangentinis ir normalinis pagreitis.
Kreivaeigis tolydginis judėjimas kinta tiktai kryptis. Atstojamąjį momentinį pagreičių vektorių galima išreikšti dviejų vienas kitam statmenų vektorių suma. Tangentinis pagreitis apibūdina greičio kitimo spratą, o kryptis supranta su trajektorijos liestine . Normalinis vektorius visada statmenas greičio vektoriui.
3. Materialiojo taško judėjimas aspkritimu. Kampinis greitis, linijinis greitis, momentinis kampinis greitis, kampinis pagreitis, posūkio kampas.
4. I niutono dėsnis. Inercinės atskaitos sistemos. Neinercinės atskaitos sistemos.
Sąveikos tarp kūnų matas yra jėga. Jėga – tai fizikinis dydis apibūdinantis vieno kūno poveiki kitam kūnui. Kiekvienas kūnas yra rimties būsenoje arba juda tiesiai ir tolygiai, jeigu jo neveikia kiti kūnai. I N.D galioja tik inercinėse atskaitos sistemose. Jeigu atskaitos sistema juda su pagreičiu ji vad. neinercine. Neinercinės atskaitos sistemos susietos su kūnu turinčiu pagreitį, ir jėgos veikiančios kūnus judančiose su pagreičiu atskaitos sistemose vad.inercinėmis jėgomis. Žinomos gamtos jėgos – gravitacinė, silpnoji, elektromagnetinė, stiprioji.
5. II niutono dėsnis. Masės samprata.
Pagreitis atvirkščiai proporcingas masei. F=ma. Kūnų inertiškumu vad. Kūnų priešinimasi pakeisti rimties ar tolyginio tiesiaeigio judėjimo būseną. Kūno įgytas pagreitis yra tiesiog proporcingas veikiančiai jėgai F, ir atvirkščiai proporcingas kūno masei. I niutonas tai jėga kuri 1 kg masei suteikia 1 m/s2 pagreitį. P=mg
6. III niutono dėsnis
Dviems kūnams sąveikaujant jėga kuria pirmasis kūnas veikia antrąjį yra lygi jėgai, kuria antrasis kūnas veikia pirmąjį, tačiau ji yra priešingos krypties. F1=-F2.
7. Kūno judesio kiekis. Jėgos impulsas. Judesio kiekio tvermės dėsnis.
Kūno sistemos judesio kiekio tvermės dėsnis.. - jėgos impulsas. - kūno impulsas.
Jėgos impulsas yra lygus kūno judesio kiekio impulso pokyčiui.
Judesio tvermės dėsnis . Uždaros sistemos kūno judesio kiekis veikiant tik vidinėm jėgom lieka pastovus.
8. Tamprumo jėgos. Huko dėsnis
Deformuotame kūne atsiranda išorinei...
Šį darbą sudaro 6234 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!