Mechanika. Daleliu ir kietųjų kūnų judėjimo greitis ir pagreitis. Niutono dėsniai. Kietųjų kūnų tamprumas. Kietųjų kūnų deformacija. Trinties jėgos. Slydimo ir Riedėjimo trintis. Kampinis greitis ir pagreitis. Tangentinis ir normalinis pagreiciai. Besisukančio kūno kinetinė energija. Inercijos momentas. Visuotinės traukos dėsnis. Huko dėsnis. Tampros, arba Jungo, modulis. Heigenso-Šteinerio teorema.
Teorinė mechanika skirstoma į tris dalis: statiką, kinematiką ir dinamiką.
Statika. Statika tai teorinės mechanikos dalis, kurioje nagrinėjama jėgų bei kūnų pusiausvyra. Statikoje sprendžia kaip vieną sudėtingą jėgų sistemą pakeisti kita, paprastesne jėgų sistema. Statikos - mokslas apie mechaninę sistemą veikiančių jėgų pusiausvyrą.
Kinematika. Kinematikoje nagrinėjamas taškų ir kūnų judėjimas, neatsižvelgiant į tuos taškus ar kūnus veikiančias jėgas.
Kinematika tiria mechaninių sistemų judėjimą, nagrinėdama jį tik geometriniu požiūriu nepriklausomai nuo jėgų, veikiančių tas sistemas.Dinamika. Dinamika teorinės mechanikos dalis kurioje nagrinėjamas taškų ir kūnų judėjimas priklausomai nuo jį veikiančių jėgų.
Pagreitis parodo greicio pokytį perlaiko vienetą [a], matav. Vnt. (m/s2).
Vidutinis pagreitis per laiką ∆t: avid = (v-vo)/∆t
Pagal Niutono gravitacijos (visuot.traukos)desni bet kokie du kunai traukia vienas kita jega, tiesiogiai proporcinga ju masems m1, m2 ir atvirksciai proporcinga atstumo tarp ju r2.
Niutono gravitacijos desnis: F = -γ . (m1 . m2)/ r2 (γ- gravitacijos konstansa)
Kuno mase – gravitacijos matas.
(3) Niutono dėsniai
Neinercinė atskaitos sistema – tai tokia sistema kurioje kūnai juda su pagreičiuPirmasis Niutono dėsnis teigia: kiekvienas kūnas išlaiko rimties arba tolygaus tiesiaeigio judėjimo būseną tol, kol kitų kūnų poveikis jo nepriverčia tą būseną pakeisti vadinama inertiškumu, o pirmasis Niutono dėsnis dar vadinamas inercijos dėsniu.
Inercine atskaitos sistema – tai tokia sistema,kurioje kunai juda be pagreicio
Inertiškumas pasireiškia kūnui priešinantis išorinei jėgai, kuri verčia pakeisti jo judėjimo būseną. Judėjimo būsenos pokytį nusakantis dydis, kūno pagreitis a, pagal antrąjį Niutono dėsnį yra tiesiog proporcingas kūną veikiančiai jėgai F ir atvirkščiai proporcingas to kūno masei m:
Trečiasis Niutono dėsnis: veiksmo jėga lygi atoveikio jėgai tik yra priešingos krypties
F1 = -F2
(4) Kietųjų kūnų tamprumas
Kietaisiais kūnais vadinamos medžiagos, kurios turi apibrėžtą tūrį bei formą ir priešinasi jėgai, bandančiai juos pakeisti. Kūnų tūrį bei formą sąlygoja veikiančios kūno sudedamąsias daleles (molekules bei atomus) elektromagnetinės prigimties sąveikos jėgos. Veikiant kūną bet kokia išorine jėga, ši pusiausvyra suyra, pakinta nuotolis tarp jį sudarančių dalelių. Šiam nuotolio kitimui...
Šį darbą sudaro 1532 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!