• Romėnų teisininkas, karvedys, retorinės prozos autorius Markas Tulijus Ciceronas (lot. Marcus Tullius Cicero, 106–43 m. pr. Kr.) dar Antikos laikais amžininkų vadintas garsiausiu tiek Antikos, tiek visų laikų oratoriumi, puikiu stilistu, žymiausiu politiku, pelniusiu tėvynės tėvo vardą. Be to, jis – vienintelė garsi Antikos asmenybė, apie kurią galime susidaryti aiškų vaizdą ir kaip apie žmogų, ir kaip apie rašytoją.
• Laikui bėgant Cicerono kūrybinio palikimo reikšmė vis didėjo, Cicerono vardas tapo Romos kultūros simboliu. Kultūrinis paveldas itin gausus ir įvairus: 58 išlikusios kalbos ir apie 30 neišlikusių, 6 retorikos veikalai, apie 17 filosofinių traktatų, istorijos, politikos, geografijos, teisės, mokslo istorijos raštai, daugiau nei 900 laiškų.
1.
Apie Cicerono asmenybę nemažai galėtų papasakoti ir beveik 800 išlikusių jo rašytų laiškų, taip pat apie 100 jam rašytų laiškų, liudijančių bendravimą tarp Cicerono ir imperatoriaus, senatorių, karvedžių.
Apie Cicerono asmenybę nemažai galėtų papasakoti ir beveik 800 išlikusių jo rašytų laiškų, taip pat apie 100 jam rašytų laiškų, liudijančių bendravimą tarp Cicerono ir imperatoriaus, senatorių, karvedžių.
• Nors Ciceronas buvo kilęs iš kilmingos Arpino miesto Lacijuje giminės, šlovės ir aukštų pareigų jam teko siekti remiantis ne protėvių nuopelnais, o savo talentu, darbštumu, pagrįstomis ambicijomis.
• Savarankiškai studijavo graikų filosofų ir istorikų tekstus.
• Jis įgijo puikų išsilavinimą, klausėsi žymiausių oratorių, mokėsi teisės, retorikos teorijos, filosofijos pas epikūrininką Faidrą, klausė Platono akademijos vadovo Filono iš Larisos paskaitų, bendravo su jo namuose gyvenusiu stoiku Diodotu, dažnai lankėsi garsaus teisininko Liucijaus Scevolos Auguro namuose,
Iš viso to, galime teigti, kad Jis buvo ambicingas, troško mokytis ir tobulinti save kaip asmenybė.
• Graikų biografas Plutarchas taip rašė apie Ciceroną ir Demosteną – du kalbėjimo meno meistrus: „Vargu ar rastume du tokius kitus oratorius, kurie, pradžioje būdami nežinomi ir menki, pasiekė tokią galybę ir šlovę, kovojo su karaliais ir Uranais, abu neteko dukterų, ištremti iš tėvynės, vėl garbingai grįžo, turėjo bėgti antrą kartą, pateko į priešų rankas...
Šį darbą sudaro 781 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!