• Be reikalo Lietuva vadinama dainų kraštu.Dažna kaimo moteris jų mokėjusi po keliasdešimt ar net kelis šimtus.Tokių poteikėjų tautosakos rinkėjams ir dabar pasiseka užtikti.
• Kone visos liaudies dainos mus pasiekė iš amžių glūdumos jos nuostabiai susieja su senųjų tautų žodine kultūra.Apstu jose senovinio zmonių mastymo,archainės kultūros ir pasaulėžiuros atspindžių-tik reikia mokėti tai įžvelgti.Jos kupinos,jausmo,išreikšto taypiu,taikliai parinktu žodžiu ir nugludinta melodija.
• Svarbiausios lietuvių liaudies dainų bruožas lyrizmas – tai yra gilus jausmų išsakymas,reiškimas,nuoširdumas,švelnuma,o one istorijų eiliavimas.Tai leidžia samprotauti ir apie mūsų tautosakos moteriškumą – turbut daugiausia ją kūrė moterys.
• Daugumai senosios kartos žmonių ji jaunų dienų reliktas,kurio pasinaudoti retai kada tenka.Todėl liaudies dainos tolydžio nyksta iš atminties.Kuo toliau,tuo mažiau lieka liaudies daininkų,vis daugiau nueina užmarštyn ir jų mokamų dainų.Jaunoji karta liaudies dainas daugiausia jau paveldi ne kaip dvasinę vertybę tiesiogiai iš savo tėvų bei protevių, o perima iš knygų,chorų,ansamblių..
• Kita vertus, ne vienam garsiam profesionaliam daininkui ar muzikantui liaudies daina yra gaivinusi kūrybinius ieškojimas, formavusi meninę inviduolybę.O ir pati visuomenė vis labiau perpranta liaudies dainų estetinių vertę, suvokia, kad jose glūdi tikrojo meno šaknys, kad jos – etninio bei nacionalinio savitumo išraiška, viena iš priemonių telkti žmones bendrauti, vienyti dvasiškai. Ir kaimuose ir miestuose buriasi etnogarfiniai bei folkloriniai ansambliai, kurie populiarina.
Daina - viena iš labai senų kūrinių meno istorijoje.
• Spėjama, kad šokama ir dainuojama buvo dar senojo akmens amžiaus laikais. Dainos būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje. Kai kariai jodavo į karus, žmonės švęsdavo šventes: krikštynas, vestuves, kalendorines šventes. Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes kaip darbo, vestuvių, arimo, šienapjūtės, rugiapjūtės dainos ir t. t. Anksčiau Lietuvių liaudies dainose atsispindėdavo žmonių gyvenimas, kultūra, jausmai, siela, sąžinė, ištikimybė, teisingumas, nesavanaudiškumas, meilė, pagarba.
• Jos yra reikšmingas veiksnys, formuojant tautos moralinį lygį.
• Liaudies kūryba – tai neišsenkanti mūsų tautos dvasia, sukaupta per šimtmečius išmintis, požiūris į įvairius gyvenimo reiškinius. Senovėje...
Šį darbą sudaro 830 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!