Dauguma žmonių turi savo nuomonę apie tai, kaip reikia tvarkyti namų ūkį. Tam dažniausiai visiškai pakanka šeimininko asmeninio patyrimo, o jei kas suklysta, - pasekmės dažnai būna taip pat asmeninis reikalas. Kitaip yra, kai imamasi tvarkyti visos įmonės ar šalies ūkį. Todėl neatsitiktinai žmonijos patyrimas šioje srityje kaupiamas ir apibendrinamas.
Makroekonomika - ekonomikos mokslo šaka, tirianti bendrą ekonomikos veiklą ir nagrinėja ekonomiką kaip visumą. Makroekonomikos objektas nagrinėja - ekonomikos politikos tikslus ir priemones; nacionalines pajamas ir jų apskaitą; fiskalinę (biudžetinę) politiką; pinigus, bankus, monetarinę politiką; ekonominio augimo teorijas; nedarbą, infliaciją; tarptautinę prekybą, tarptautinius finansus. Ekonomiką kaip visumą atspindi: nedarbo lygis (atspindi visą ekonominę situaciją); bendrojo kainų lygio tendencijos: infliacija, defliacija; darbo našumo lygis(atspindi technologijos lygį); palūkanų normos lygis (pinigų kaina bankuose); valstybės biudžeto būsena (valstybės ištekliai, finansai, kurių pagalba valdžia siekia paskirstyti sukurtą produktą); užsienio prekybos būsena(kaip valstybė sugeba sąveikauti su išore); valstybės skola(vidaus ir užsieniui).
Makroekonominiai reiškiniai iš esmės lemia tautos pasiekimus ar nesėkmes. Tauta gali daryti poveikį savo ekonominei padėčiai naudodama įvairias ekonominės politikos priemones – išlaidas, mokesčius, pinigų cirkuliacijos reguliavimą. Ginčai dėl makroekonomikos reiškinių sudaro politinių partijų programų arba jų kandidatų platformų ypatingus skyrius.
Gamybos apimtis yra pagrindinis ekonominio augimo rodiklis parodantis, kiek šalis pajėgi pagaminti prekių ir paslaugų. Yra daug gamybos apimties rodiklių, tačiau labiausiai apibendrinantis ir pastaruoju metu plačiausiai naudojamas rodiklis yra bendrasis vidinis produktas (BVP). Bendrasis vidaus produktas (BVP) – tai bendrosios pajamos, sukurtos šalies teritorijoje, taip pat užsienio gamybos veiksnių gautos pajamos konkrečioje šalyje, minus šios šalies piliečių gautos pajamos užsienyje. Kitaip, BVP – tai pajamos, gautos šalies viduje (kai neapskaitomas ekonominių užsienio ryšių saldas). Iš esmės, bendrasis vidaus produktas artimas bendrajam nacionaliniam produktui. Bendrasis nacionalinis produktas (BNP) – visų galutinių prekių ir paslaugų, pagamintų šalies piliečių per tam tikrą laikotarpį (paprastai per metus) rinkos kainų suma; tai konkrečios šalies piliečių gautos pajamos. BVP skaičiavimas Ekonominėje...
Šį darbą sudaro 3827 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!