Testai

Lietuvos valstybės pagrindų sukūrimas

9.2   (3 atsiliepimai)
Lietuvos valstybės pagrindų sukūrimas 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

A.Voldemaro vyriausybė (1918 m. pab.) dirbo nepaprastai sunkiomis sąlygomis: reikėjo perimti krašto valdymą, išlydėti vokiečių kariuomenę iš Lietuvos, trūko patyrusių žmonių kraštui valdyti, politinės partijos ne visada veikė sutartinai, reikėjo užmegzti diplomatinius santykius su kitomis valstybėmis, valstybės kūrimui stigo pinigų. Artėjant RA paaiškėjo, kad vyriausybei neturi net ginkluotųjų pajėgų.
M.Sleževičiaus vyriausybė (dirbo iki 1919 pab.) kritišku momentu organizavo krašto gynimą: paskelbė mobilizaciją, įsteigė karo mokyklą supirkinėjo ginklus iš vokiečių ir kitų valstybių.
M.Šleževičius (1882-1939) — visuomenės ir valstybės veikėjas. Dalyvavo Didžiajame Vilniaus seime (1905 m.), įkūrė Socialistų liaudininkų demokratų partiją (1918-22 m.), buvo jos pirmininku. 1918 m. pab. Kritiniu momentu ėmė vadovauti vyriausybei, daug nuveikė organizuojant Lietuvos kariuomenę. Nuo 1926 m. gegužės vėl tapo vyriausybės vadovu, buvo užsienio reikalų ir teisingumo ministras. Jo vadovaujama delegacija su SSRS pasirašė 1926 m. nepuolimo sutartį. Po perversmo atsistatydino ir dirbo teisininko darbą.
1919 m. balandžio 4 d. pakeista Lietuvos laikinoji konstitucija ir įvesta prezidento pareigybė. Pirmuoju prezidentu Valstybės Taryba išrinko A.Smetoną.
1920 m. gegužės 15 d. Kaune susirinko Steigiamasis Seimas. Jo pirmininkas, krikščionių demokratų atstovas Aleksandras Stulginskis ėjo ir šalies prezidento pareigas. Buvo paskelbta nauja Laikinoji konstitucija: valstybės prezidentą renka Steigiamasis Seimas (birželio mėn.).
Mažasis seimas buvo sudarytas lenkams sulaužius Suvalkų sutartį. Į jį įėjo Steigiamojo Seimo pirmininkas ir šeši seimo atstovai.
• Į žemės fondą nusavintos rusų kolonistų, bermonto būriuose ir lenkų kariuomenėje tarnavusių asmenų žemės; valdos viršijančios 80 ha buvo nacionalizuotos mokant nedideles kompensacijas.
• Žemės fondas išdalytas bežemiams ir mažažemiams, skiriant po 8-20 ha.
• Kariai ir savanoriai žemės gavo nemokamai, kiti turėjo per 36 m. sumokėti išperkamuosius mokesčius.
Reikšmė: pakirto nelietuviškos dvarininkijos ekonominius pagrindus, išugdė naują vidutinių valstiečių sluoksnį. Vyko kaimų skirstymas į vienkiemius, pereita prie smulkaus kapitalistinio ūkio. Spartėjo agrarinių santykių raida, žemės ūkis greitai priartėjo prie Vakarų Europos rinkos.
Konstitucija (1922 m. rugpjūčio 1 d.)
• Lietuva paskelbta nepriklausoma demokratine respublika.
• Suvereni valstybės valdžia priklauso...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 616 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (616 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos testas
  • 1 psl., (616 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį testą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos valstybės sukūrimas

Lietuvos valstybės sukūrimas Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos santykiai su  JAV, Italija, Čekoslovakija, Vatikanu (Konkordatas su Vatikanu), Didžiąja Britanija, Prancūzija. Svarbiausios Lietuvos sutartys su šiomis šalimis

Lietuvos santykiai su  JAV, Italija, Čekoslovakija, Vatikanu (Konkordatas su Vatikanu), Didžiąja Britanija, Prancūzija. Svarbiausios Lietuvos sutartys su šiomis šalimis Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Vasario 16 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Vasario 16 d. Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos santykiai su Lenkija, Latvija ir Estija, Skandinavijos šalimis, Svarbiausios Lietuvos sutartys su šiomis šalimis.

Lietuvos santykiai su Lenkija, Latvija ir Estija, Skandinavijos šalimis, Svarbiausios Lietuvos sutartys su šiomis šalimis. Istorija Peržiūrėti darbą

Nepriklausoma Lietuvos valstybė 1918 - 20 m.

Nepriklausoma Lietuvos valstybė 1918 - 20 m. Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos valstybės įkūrimas

Lietuvos valstybės įkūrimas Istorija Peržiūrėti darbą

Nacionalizmo idėjų plitimas Europoje ir tautinės valstybės idėjos realizavimas kuriant Vokietijos valstybę. O. Bismarko vaidmuo vienijant Vokietiją

Nacionalizmo idėjų plitimas Europoje ir tautinės valstybės idėjos realizavimas kuriant Vokietijos valstybę. O. Bismarko vaidmuo vienijant Vokietiją Istorija Peržiūrėti darbą

Povytautiniai laikai ir Lietuvos suvereniteto atkūrimas, bajorų luomo vaidmens stiprėjimas, 1447 m. Kazimiero ir 1492 m. Aleksandro privilegijos

Povytautiniai laikai ir Lietuvos suvereniteto atkūrimas, bajorų luomo vaidmens stiprėjimas, 1447 m. Kazimiero ir 1492 m. Aleksandro privilegijos Istorija Peržiūrėti darbą

Istorijos kryžiažodis apie Lietuvos valstybės atkūrimą

Istorijos kryžiažodis apie Lietuvos valstybės atkūrimą Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos katalikų padėtis Lietuvoje XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje

Lietuvos katalikų padėtis Lietuvoje XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos valstybės atkūrimas Pirmojo pasaulinio karo metu

Lietuvos valstybės atkūrimas Pirmojo pasaulinio karo metu Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos miestų raida ir jos ypatybės XIX a – XX a. pradžioje

Lietuvos miestų raida ir jos ypatybės XIX a – XX a. pradžioje Istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt