2. Ekonominių parametrų analizė
3. Socialiniai – ekonominiai parametrai
4. Valdžios veiksmai Lietuvos regionų ekonominių netolygumų problemai spręsti
5. Verslas Lietuvos regionuose
Išvados
Šaltiniai
Įvadas
Lietuva yra šalis, kuri sugeba išlikti viena iš sparčiausiai besvystančia pasaulio šalimi. Visuotinio resursų kainų kilimo ir aštrios tarptautinės konkurencijos kontekste Lietuvos rezultatai tikrai džiugina ypač turint omenyje Lietuvos vidaus padėtį.
Šalyje vykstantys procesai jokiu būdu negali džiuginti. Net atmetus moralinį aspektą ir žvelgiant tik iš ekonominio intereso pusės šalies politinė padėtis jokiu būdu negali sąlygoti noro investuoti ir ką nors kurti. Politinė padangė jau senai apsiniaukė ir tenka stebėti kaip interesų grupės kovoja tarpusavyje dėl įtakos. Ši politinė padėtis nustūmė į antrą planą rūpinimąsi šalies gerove ir jos vystymusi.
Postų dalybos ir intrigų rezgimas taip užvaldė politikų kasdienybę, kad nebeliko beveik jokios politinės valios priimti sprendimus, o sprendimai, kurie būna priimami, dažniausiai būna nepakankamai apsvarstyti. Šitaip nutiko su šventinių dienų perkėlimo įstatymu, kuris tikrai neprisidėjo prie Lietuvos konkurencingumo didinimo.
Šitame kontekste tenka pripažinti, kad yra problemų, kurios yra kur kas svarbesnės nei šventinės dienos. Viena tokių aktualių problemų yra Lietuvos regionų netolygus išsivystymas.
Ši problema aktuali jau vien todėl, kad ji sąlygoja tokią politinę situaciją. Artėjant rinkimams nusivylusi masė, kuri mato valdžios abejingumą balsuos už populistines jėgas, kuriu atėjimo į valdžią tendencija yra akivaizdi ir gali turėti labai skaudžių pasekmių ne tik dabar, bet ir ateityje.
Viešųjų tyrimų bendrovės TNS Gallup tyrimo1 paskelbtais duomenimis Lietuvoje yra ryškus socialinis susiskaldymas. Atotrūkis tarp pasiturinčių ir žemiau santykinės skurdo ribos gyvenančių vis didėja. Kitas reiškinys, kurį galima pastebėti iš šio tyrimo yra tai, kad diferencijuojasi ne tik socialiniai sluoksniai, bet ir atskiri Lietuvos regionai. Pernai žemiau santykinio skurdo ribos gyveno 30% kaimo gyventojų, 8% didžiųjų miestų gyventojų ir 15% kitų miestų gyventojų. Šitie skaičiai akivaizdžiai parodo, kad ši problema yra aktuali ir turi sulaukti atitinkamo dėmesio, kurio šiuo metu ji pasigirti tikrai negali.
Regionų ekonominė plėtra yra problematiškas dalykas dėl...
Šį darbą sudaro 4244 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!