Lietuvos partinė sistema gali būti apibūdinama kaip galutinai nesusiformavusi daugiapartinė sistema, kurioje periodiškai gali iškilti viena dominuojanti partija. Nuosaikaus pliuralizmo partinė sistema transformuojasi į kraštutinio, fragmentuoto pliuralizmo sistemą.
Politinės krizės prezidento ir Seimo institucijose labai pakenkė partinės sistemos stabilumui ir nuosekliam stiprėjimui. Susikompromitavusios tradicinės partijos ne tik sudarė prielaidas iškilti naujai dominuojančiai partijai, bet ir keisti iš esmės visą partinę sistemą.
Jeigu kalbant gan tiesmukiškai, Lietuvos politinės sistemos raida, beje, iš kurios seka išvada, jog Lietuva gan stabiliai transformuojasi kraštutinio pliuralizmo politinę sistemą, kuris politinei sistemai nuolat grėstų potencialiu nestabilumu, sumažėjusiu vykdomosios politikos efektyvumu ir bendradarbiavimo tarp svarbiausių politinių valdžios institucijų trūkumu, turėtų nieko nestebinti, jog mūsų respublikos partinis gyvenimas prasidėjo visu šimtmečiu vėliau, o po to dar penkiems dešimtmečiams buvo žlugdomas didžiosios kaimynės, nekalbant apie pirmojo prezidento autoritarinį valdymą.
Todėl niekam nekyla nuostaba, kad politologai aiškiai deklaruoja apie jauną Lietuvos politinę sisitemą, apie jos formavimosi pradžią, bet akį rėžia politinės panoramos disproporcijos. Į politiką ateina vis naujos populistų bangos. Tačiau net ir jų susikompromitavimas neatneša naudos vadinamosioms tradicinėms partijoms. Jos beviltiškai verda savo sultyse, naiviai tikėdamos, kad rinkėjai pagaliau pasišlykštės demagogais ir atsigręš į tuos, kurie bent jau bando deklaruoti aiškias programas, paremtas vertybių sistemomis.
Šiame trumpajame rašto darbe stengsiuos parodyt Lietuvos politikos eigą, ir atsakyt į klausimą, kaip Lietuvos politinė sistema, nestabilioje savo demokratijoje, vystėsi iki šių dienų, taip pavirsdma į galutinai nesusiformavusią daugiapartinę sistemą, kurioje periodiškai gali iškilti viena dominuojanti partija.
Šiuolaikinių valstybių epochą, kurių pagrindas – naujos, modernios partijos, prasideda nuo XVIII a. pab., tada susikuria naujos idealogijos ir visiškai kitoks valdymas, tuo tarpu Lietuvoje, kaip jau ir minėjau, pirmoji partija susikūrė viso labo tik 1896 m.
1. Lietuvos partijos ir politinė sistema iki nepriklausomybės akto
1.1. Socialdemokratų partija
Varginga Lietuvos valstiečių padėtis, darbininkų dvaruose ir miestuose išnaudojimas ir žiauri rusų valdžios priespauda XIX a. pab. Sujudino jaunus, intelektualius idealistus stoti kovai prieš carinės...
Šį darbą sudaro 1672 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!