Įvadas
Šiuo metu Lietuvoje yra kelios dešimtys įvairių mokesčių. Jų skaičius ir tarifai nuolat keičiasi. Visi mokesčiai ir jų nustatymo metodai bei principai sudaro šalies mokesčių sistemą. Kiekvieną mokestį įveda tik aukščiausioji šalies valdžia, Lietuvoje – Seimas.
Kaip Lietuva, taip ir bet kuri kita pasaulio šalis turi savo mokesčių sistemą, tačiau kiekvienoje šalyje mokesčių sistemos skiriasi. Tik kiekvienos šalies aukščiausioji valdžia sprendžia kokie mokesčiai yra reikalingi, o kokie ne.
Televizija, radijas, spauda kone kasdien mums pateikia naujienas iš užsienio, kaip dažnai ir kaip keičiasi mokesčių sistemos tam tikrose valstybėse, ar mokesčiai yra mažinami, o galbūt jie yra didinami. Taip yra todėl, kad šiuo metu pasaulis skendi ekonominėje krizėje. Todėl būtent dabar, kai visas pasaulis išgyvena sunkmetį ši tema yra itin aktuali mums visiems. Labai įdomu įsigilinti bei paanalizuoti kitos užsienio valstybės mokesčių sistemą, taip pat ją palyginti su mūsų šalies sistema.
Tyrimo tikslas- susipažinti su dviejų valstybių, Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemų ypatumais, juos išanalizuoti bei palyginti.
Tyrimo uždaviniai:
1. Susipažinti su Lietuvos mokesčių sistema, ją paanalizuoti.
2. Susipažinti su Vokietijos mokesčių sistema, bei ją paanalizuoti.
3. Praktinėje dalyje palyginti Gyventojų pajamų mokestį abiejuose šalyse.
Taigi, ar šių dviejų skirtingų šalių mokesčių sistemos gali būti panašios? Gali būti, kad ir Lietuvoje ir Vokietijoje yra vienodos mokesčių sistemos, tačiau gali būti ir taip, jog mokesčiai abiejuose šalyse yra visiškai skirtingi ir nepalyginami. Todėl reikėtų tiek vienos, tiek kitos šalies mokesčių sistemas aptarti kuo plačiau, kad vėliau būtų galima jas palyginti.
Šio tyrimo objektas yra Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos.
Tyrimo metodai - literatūros bendrieji moksliniai tyrimo metodai- literatūros analizė, loginė analizė, faktinių šalies duomenų analizė.
1. Valstybės mokesčių reikšmė
Kiekviena pasaulio valstybė atlieka daug įvairių funkcijų, tokių kaip: apsaugos, gamybos ir komercijos, vystymo, administracines. Besikuriant valstybėms pradžioje jų funkcijos nebuvo itin plačios, tačiau valstybė privalėjo ginti savo piliečius nuo kitų valstybių piliečių užpuolimo, bei palaikyti vidaus tvarką. Tačiau, laikui bėgant ir valstybėms besivystant padaugėjo...
Šį darbą sudaro 7389 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!