L.Stroputė
KAUNAS, 2007
Įvadas
Po nepriklausomybės atkūrimo vykusios reformos iš esmės pakeitė Lietuvos ūkinius santykius su kitomis šalimis. Prisijungimas prie Pasaulinės prekybos organizacijos, pasirašytos laisvosios prekybos sutartys su daugeliu šalių, sudarytos sąlygos laisvam kapitalo judėjimui į Lietuvą ir iš jos leidžia teigti, kad Lietuva tapo atviros ekonomikos šalimi. O atvirose ir nedidelėse šalyse ūkio augimui lemiamą reikšmę turi užsienio prekybos, ypač eksporto, plėtra.
Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Svarbią šalies ekonomikos struktūros dalį sudaro jos ūkio tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Jie didele dalimi lemia ūkio proporcijas ir jų gerinimo galimybes, racionalų šalies išteklių naudojimą, šalies gyventojų gerovę. Tarptautiniai ekonominiai ryšiai įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą. Tai verslo veiklos sfera, reikalaujanti ypatingų teorinių ir praktinių žinių, susijusių su tarptautinių komercinių operacijų organizavimu ir technika. Nuo to priklauso materialinių gėrybių ir įvairiausių paslaugų tarptautiniai mainai. Įeiti į užsienio rinkas įmonė gali naudodama įvairias užsienio ekonominių ryšių formas. Pagrindinės yra eksportas, bendra veikla sutarčių pagrindu ir užsienio investicijos. Kiekviena forma dar turi atmainų. Eksporto operacijos apima šalyje pagamintų prekių išvežimą iš jos ekonominės teritor ijos bei paslaugų teikimą kitų šalių piliečiams ir ūkio subjektams. Kitu atveju, kai įmonė nori padidinti savo įplaukas be didelių tiesioginių investicijų savoje šalyje ir užsienyje, ji gali naudoti įvairias bendros veiklos sutarčių pagrindu formas. Be šių būdų dar yra užsienio investicijos - tai ilgalaikiai kapitalo įdėjimai į kokią nors ūkio šaką.
1. Eksporto operacijų organizacinės formos ir metodai
1.1 Eksporto operacijų vykdymo metodai
Tarptautinėje prekybos praktikoje naudojami du pagrindiniai komercinių operacijų vykdymo metodai:
1. tiesioginis metodas;
2. netiesioginis metodas.
Tiesioginis metodas numato tiesioginius ryšius tarp gamintojo (tiekėjo) ir vartotojo (pirkėjo) nustatymą. Pagal pardavimo ar pirkimo sutartį gamintojas arba tiekėjas tiesiogiai pateikia prekę galutiniam vartotojui.
Tiesioginis metodas dažniausiai pasirenkamas:
• užsienio rinkose parduodant ir perkant pramonines žaliavas;
• eksportuojant didelių gabaritų ir brangiai kainuojančius įrenginius, unikalius gaminius;
• eksportuojant standartinius serijinius įrengimus per nuosavus užsienio filialus...
Šį darbą sudaro 7698 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!