Referatai

Lietuviai užsienyje

10   (1 atsiliepimai)
Lietuviai užsienyje 1 puslapis
Lietuviai užsienyje 2 puslapis
Lietuviai užsienyje 3 puslapis
Lietuviai užsienyje 4 puslapis
Lietuviai užsienyje 5 puslapis
Lietuviai užsienyje 6 puslapis
Lietuviai užsienyje 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuviai užsienyje, JAV lietuviai, Kanados lietuviai, Vokietijos lietuviai, Švedijos lietuviai, Lenkijos lietuviai

Ištrauka

JAV lietuvių bendruomenė jungia visus lietuvius, gyvenančius šiame krašte. Aukščiausias JAV lietuvių bendruomenės organas yra Taryba, renkama kas treji metai. Taryba išsirenka Prezidiumą, kuris jai vadovauja trejus metus, ir Krašto valdybą, kuri yra vykdomasis JAV LB organas. Valdybai vadovauja pirmininkas.
JAV krašto valdyboje yra Visuomeninių reikalų, Kultūros, Švietimo, Socialinių reikalų, Ekonominių reikalų ir Religinių reikalų tarybos.
Visuomeninių reikalų taryba leidžia įvairius leidinius, palaiko ryšius su Senatu ir Kongresu, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Teisingumo ministerijomis. Kasmet yra organizuojama politinė konferencija. Konferencijose dalyvauja JAV lietuviai politikai bei kiti visuomenės veikėjai. Taip pat bendradarbiaujama su Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone.
Kultūros taryba organizuoja šokių šventes, festivalius, koncertus, įvairių meno kolektyvų pasirodymus. Rengiamas JAV LB istorijos antrasis tomas, kuriame atsispindės bendruomenės darbai nuo 1980 m.
Švietimo taryba koordinuoja lietuviškų mokyklų veiklą. Kasmet organizuojamos mokytojų konferencijos, studijų savaitės. Bendradarbiaujama su LR švietimo ir mokslo ministerija. Taryba rengia mokykloms vadovėlius, parūpina jų iš Lietuvos.
Socialinių reikalų taryba turi savo įstaigą Čikagoje. Taryba leidžia mėnesinį žurnalą “Pensininkas”, skirtą vyresniojo amžiaus žmonėms.
Ekonominių reikalų taryba turi nuolatinį skyrių dienraštyje “Draugas”, kuriame publikuojami straipsniai apie Lietuvos ekonominę padėtį, verslo galimybes. Taryba siunčia savo atstovus į verslo konferencijas.
Religinių reikalų tarybos iniciatyva įvestos tikybos pamokos visose lietuviškose mokyklose.
1996 m. buvo įsteigta JAV LB ir LR Seimo bendradarbiavimo komisija.
JAV lietuvių jaunimo sąjunga yra atskira organizacija ir dirba nepriklausomai nuo JAV LB.
JAV lietuvių gyvenimas yra labai įvairus. Antai Aldona Alkevičiūtė-Biliūnienė, kilusi iš Matlaukio kaimo, Vilkaviškio rajono, ir po Antrojo pasaulinio karo iš Vokietijos pabėgėlių stovyklos atvykusi į JAV, Floridoje suorganizavo Lietuvių klubą. Tada Floridoje gyveno tik 18 lietuvių. Lietuviai kartu sutikdavo Naujuosius metus, minėdavo Vasario 16-ąją, švęsdavo šv. Kalėdas, Velykas. Kad atkreiptų į save vietos amerikiečių dėmesį, klubas suorganizavo parodą ir lietuvišką koncertą. Į parodą buvo sunešta viskas, kas lietuviška: medžio dirbiniai, juostos, staltiesės, mezginiai, gintaro papuošalai. Amerikiečiai turėjo progos susipažinti su Lietuva, lietuvių gyvenimo būdu, papročiais. A. Alkevičiūtė-Biliūnienė Floridoje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2111 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2111 ž.)
Darbo duomenys
  • Geografijos referatas
  • 7 psl., (2111 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt