Konspektai

Lietuva Caro valdžioje XIXa.

9.6   (3 atsiliepimai)
Lietuva Caro valdžioje XIXa. 1 puslapis
Lietuva Caro valdžioje XIXa. 2 puslapis
Lietuva Caro valdžioje XIXa. 3 puslapis
Lietuva Caro valdžioje XIXa. 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuva Caro valžioje XIXa.
Rusijos politika: 1863–1905 m.

Ištrauka

Rusijos politika: 1863–1905 m.
Antanas K.
1864 m. pavasarį daugiausia M. Muravjovo ir jo pakviesto Vilniaus švietimo apygardos globėjo Ivano Kornilovo pastangomis buvo parengta tolesnių pertvarkymų Šiaurės vakarų krašte „programa“, kurią jos šalininkai, remdamiesi anksčiau aptartąja rusifikatoriška LDK istorijos samprata, pavadino „rusų pradų atkūrimu“. Gegužės mėnesį, kada programai pritarė Vakarų komitetas, ją patvirtino ir caras Aleksandras II. Vakarų kraštas, taigi ir jam priklausančios etninės Lietuvos žemės, buvo paskelbtos „nuo amžių“ rusų žeme.
Programa numatė: 1) visiškai pašalinti lenkų kalbą iš viešojo gyvenimo (žinoma, visiškai uždrausti žmonėms kalbėti lenkiškai buvo neįmanoma; valdžia tvirtai neapsisprendė ir dėl lenkų kalbos per Katalikų bažnyčios pamaldas ir kitą pastoracinę veiklą); 2) neleisti vadinamiesiems lenkų kilmės, faktiškai – katalikų tikėjimo, asmenims, taigi ir lietuviams, krašte užimti jokių valstybinių tarnybų; 3) skiriant valdininkus, pirmenybe teikti rusams stačiatikiams iš Rusijos „vidinių“ gubernijų; 4) visokeriopą Katalikų bažnyčios kontrolę ir varžymą; 5) sudaryti sąlygas stačiatikybei plėsti; 6) daugiausia valstiečių lėšomis sparčiai kurti rusiškas pradžios, vadinamąsias liaudies, mokyklas, kurių mokytojai būtų rusai; 7) skatinti rusų kolonizaciją; 8) pakeisti lotynišką lietuvių abėcėlę rusiška ir visoje imperijoje visiškai uždrausti lietuvių spaudą senuoju tradiciniu raidynu. Rusijos valdžia tikėjosi, kad rusifikatoriškai pertvarkytos ir tolydžio plečiamos švietimo bei kultūros įstaigos, rusiška spauda, globojama stačiatikybė, kartu varžant Katalikų bažnyčią, daugybė rusų valdininkų, rusų mokytojų, rusų karių ir t. t., skatinami į kraštą keltis rusų dvarininkai (katalikams bajorams buvo uždrausta pirkti parduodamus dvarus) ir valstiečiai (daugelį nusavintų dvarų, kurių nepirko rusai dvarininkai, pradėta dalyti perkeliamiems iš Rusijos valstiečiams) pamažu, per kokius 20 ar šiek tiek daugiau metų sugebės įdiegti jaunajai šio krašto kartai rusišką, ar vadinamųjų vakarų rusų, savimonę, visus išmokyti rusų kalbos, kuri taps pagrindine viso krašto kalba.
M. Muravjovas siūlė Augustavo guberniją, kaip tautine prasme ne lenkų teritoriją, visai atskirti nuo Lenkijos Karalystės ir įjungti į Šiaurės vakarų kraštą. Šiam jo pasiūlymui Rusijos vyriausybė nepritarė. Netrukus po sukilimo nuslopinimo M....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1465 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 4 psl., (1465 ž.)
  • Word failas 45 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt