Lietuva ateityje 2041.
Galvodami apie ateities Lietuvą, pirmiausia turime susikurti jos viziją, modelį, aiškiai įsivaizduoti, kokią norime matyti. Ne tik ekonominiu požiūriu - čia beveik viskas aišku: klestinti pramonė, verslui palankūs mokesčiai, garantuota socialinė apsauga, išspręstos ekologinės problemos. Aktualu tas pats kas ir kitoms pasaulio šalims, ir valdžios struktūros, rinkėjų valia išrinktos valdyti valstybę, turi šias problemas spręsti. Tačiau išvardintos problemos, nors yra be galo aktualios, yra tik antrinės. Jos negali būti sėkmingai sprendžiamos, nepadėjus sprendimui pamato, būtent nesukūrus pilietinės visuomenės, kurioje kiekvienas turėtų savosios valstybės viziją. Tik susiformavusi tautos kolektyvinė valia, kolektyvinė pasąmonė, įgalintų šalies laivą nebesiblaškyti, o nukreiptų jį norima linkme.
Kurdami Lietuvą turime išmokti - didžiuotis ja. Savo šalies vertybes, kurios palaikė mus sunkiausiais okupacijos šimtmečiais, dabar esame nugrūdę į toliausią užkampį, ne tik pasauliui, bet ir patys sau gėdydamiesi prisipažinti, kad jos dar aktualios ir svarbios. Siekdami būti pasaulio piliečiai, eidami į Europą, jungdamiesi į transatlantines organizacijas, bijome provincialumo, kuriuo mums atrodo dvelkia tai, kas lietuviška. Didžiavimasis savo istorija, protėvių kapais, dainomis, kaimo papročiais, priklausymas bendruomenei daug kam atrodo beviltiškai pasenę ir nebereikalinga. Gal ta provincialumo baimė privedė prie to, kad dabar Lietuvoje gero tono požymiu yra skųstis ir niekinti save, savo šalį, savo išrinktą valdžią, o politikai leidžia sau užsienio valstybėse kritikuoti ir kaltinti savo pačių valstybę, tuo kurdami itin neigiamą Lietuvos, nesugebančios savo problemų išpręsti namuose, įvaizdį.
Tėvų karta žengė pirmąją žingsnį į technologijų pasaulį, atsivėrė naujos informacinės galimybės: kompiuteris, mobilusis telefonas, plėtėsi televizija vis garsiau ir drąsiau žmonės reiškė savo nuomonę. Tas pereinamasis periodas fiziologine prasme keitė ir patį žmogų, jis daugiau ir grečiau turėjo savo smegenyse suvirškinti informaciją, išmokti naudotis naujom technologijom, sparčiai reaguoti į kintančius informacijos srautus. Mūsų tėvai paruošė mums dirvą, kurią mes turime galimybę plėtoti ir ateities vizijose sugebėsime panaudoti. Pagrindinis tikslas, sveika laiminga visuomenė, ateityje turėtų išnykti skurdas, skurstantys žmonės pasieks...
Šį darbą sudaro 932 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!