Poligrafijos įrenginiuose dažnai reikia valdyti šviesos spindulį, keičiant jo intensyvumą ir nukreipiant jį reikiama kryptimi.Įtaisai, nuo kurių savybių žymiu mastu priklauso viso įrenginio techninės charakteristikos. Kadangi kaip šviesos šaltiniai dabar dažniausiai naudojami lazeriai, tai kalbėsime apie lazerio spindulio moduliavimą.azerio spindulio moduliavimassuprantamas kaip jo keitimas(valdymas) plačiąja prasme –intensyvumo ir impulso trukmės keitimas, tolydinio spinduliavimo pakeitimas impulsiniu, poliarizacijos savybių keitimas ir pan. Pagal vietą, kur stovi moduliatorius, jie skirstomi į išorinius (kvantinio rezonatoriaus išorėje) ir vidinius (rezonatoriaus viduje).Naudojami tokie lazerio šviesos moduliavimo metodai:moduliavimas keičiant lazerio maitinimą (kaupinimą);moduliavimas keičiant lazerio optinio rezonatoriaus kokybę;moduliavimas išoriniais elektriniais,optiniais ir akustiniais,optiniais moduliatoriais;lazerio spindulio nukreipimas. Puslaidininkio lazerio spindulys paprastai moduliuojamas pirmuoju būdu, kitų lazerių šviesa dažniausiai moduliuojama išoriniais moduliatoriais. Šviesos spindulio deflektorius (skeneris)nukreipiaspindulį reikiama kryptimi. Šviesos užraktasnutraukiaarba įjungiaspindulį reikiamu momentu. Užraktai konstruojami moduliatorių arba deflektorių principu.
nergijos kiekis, kurį elektromagnetinė banga perneša per vienetinę trukmę pro tam tikrą paviršiaus plotą Ф=dW/dt. Spinduliavimo savybės priklauso nuo jo bangos ilgio. Vieno bangos ilgio spinduliavimas vadinamas monochromatiniu. Įvairių šviesos šaltinių spektrai būna linijiniai, juostiniai ir ištisiniai. Linijinio arba juostinio spinduliavimo srautas lygus jo atskirų linijų arba juostų spinduliavimo srautų sumai. Ištisinio spektro spinduliavimo pasiskirstymą pagal bangos ilgį charakterizuoja spektrinio tankio funkcija C(λ)=dФ/dλ. Šaltinio spinduliuotės srautas vienetiniame erdviniame kampe I=dФ/dΩ. Konkretaus šviesos šaltinio srauto didumas yra pastovus ir jo negalima padidinti jokiomis optinėmis priemonėmis. Erdvinis kampas Ω=A/R2=4pi sin2(β/4). Daugelis šviesos šaltinių spinduliuoja pagal Lamberto dėsnį I=I0cosα. Šviesos stiprio sąvoka taikoma tik taškiniams šaltiniams. Kiekvieną šviesos šaltinį galima laikyti taškiniu, jeigu atstumas iki jo l didesnis už skersinį šaltinio matmenį d bent penkis kartus–l>5d. Jeigu šviesos šaltinis spinduliuoja į visas puses vienodu stipriu I, tai jo šviesos srautas lygus Ф=4piI. Apšvieta yra srautas tenkantis vienetiniam apšviestam paviršiui E=dФ/dA. Taikoma ne spinduliuotės šaltiniams, bet nusako spinduliuotės energijos krintančios į apšviečiamą paviršių intensyvumą. Spinduliuotės šaltiniai yra baigtinių matmenų , jie nusakomi skaisčiu. Skaistis charakterizuoja šviesos stiprio...
Šį darbą sudaro 7047 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!