Namų darbai

Lazeriai, jų taikymas medicinoje

10   (1 atsiliepimai)
Lazeriai, jų taikymas medicinoje 1 puslapis
Lazeriai, jų taikymas medicinoje 2 puslapis
Lazeriai, jų taikymas medicinoje 3 puslapis
Lazeriai, jų taikymas medicinoje 4 puslapis
Lazeriai, jų taikymas medicinoje 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

KAUNAS, 2005
Lazeris – tai koherentinių optinio dažnio elektromagnetinių bangų generatorius,veikiantis priverstinio spinduliavimo būdu.Tai šviesos ir energijos pliūpsnis.
Kaip veikia lazeris?
Elektronai atome,vadinasi,ir visas daugiaelektroninis atomas gali turėti ne bet kokias,o tik tam tikras,atomo sandaros griežtai apibrėžtas,energijos vertes,kurias patogu atvaizduoti kaip energijos lygmenis.atomas,esantis lygmenyje 1,gali būti sužadintas į lygmenį 2,jeigu jį paveikia fotonas,kurio energija lygi pradinio ir galinio lygmenų energijų skirtumui.Atomas,sužadintas į aukštesnų lygmenį 2, priešingai,-gali savaime grįžti į lygmenį 1,išspinduliuodamas fotoną.Pastarasis turės tą pačią energiją kaip ir atomą sužadinęs fotonas,tik gali išlėkti visai kita kryptimi,ofotoną atitinkanti banga turės kitokią fazę,nes fotonas išspinduliuojamas kitu laiku.Toks spinduliavimas vadinamas savaiminiu.
A.Einšteinas 1916m. teoriškai įrodė :jei sužadinto atomo aplinkoje yra kitas fotonas,kurio energija yra lygi atomo šuolio į žemesnį jį lygmenį energijai,tai atomas linkęs išspinduliuoti lygiai tokį pat fotoną,t. y. Ta pačia kryptimi ir tokios pat fazės.Toks spinduliavimas vadinamas stimuliuotuoju,arba priverstiniu.
Nežinia kodėl fizikai neįžiūrėjo stimuliuoto spinduliavimo privalumų ir neskubėjo pritaikyti šio reiškinio.Tk po 35 metų amerikietis Č.Taunsas bei rusų mokslininkai A.Prochoprovas ir N. Basovas pasiūlė konkrečius būdus,kaip gauti stimuliuotąjį spinduliavimą,ir Č.Taunsas sukūrė pirmąjį tokio spinduliavimo centimetrinių radijo bangų(mikrobangų) diapazone generatorių pavadintą mazeriu.
O 1960m.T.Meimanas Hjūzo laboratorijoje(JAV) pagamino pirmąjį naujo tipo regimosios šviesos generatorių-lazerį(pavadinimas sudarytas pakeitus žodyje „mazeris“ raidę „m“ į anglų k. Žodžio light(šviesa) pirmą raidę „l“.
Norint praktiškai sukelti piverstinį spinduliavimą,reikia įvykdyti ne tokią jau lengvą sąlygą,vadinamą užpildos apgrąža:sužadintų atomų pradinėje būsenoje turi būti daugiau negu nesužadintųjų galinėje būsenoje(2 energijos lygmenyje atomų tiri būti daugiau negu 1 lygmenyje).
Tuo tarpu įprastinėmis sąlygomis medžiagoje esti priešingai;juk atomai,kaip ir bet kokie kiti kūnai,yra linkę užimti būseną su žemesne energija.Tada atsiradę stimuliuotieji fotonai yra tuoj pat sugiariami nesužadintųjų atomų,t.y.sugertis įveikia spinduliavimą,ir joks generavimas nevyksta.Tik tuomet,kai 2 lygmenyje yra daugiau atomų negu 1 lygmenyje,atsiradęs fotonas sukelia tokių pat fotonų griūtį.
Beje,jei atomai turėtų tik po du lygmenis,lazerio būtų neįmanoma sukurti,nes tokioje sistemoje negalima sužadinti daugumos atomų(kaip neįmanoma stabiliai pastatyti stalo su dviem kojomis).Lazeriui gauti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1175 ž.)
Darbo duomenys
  • Medicinos namų darbas
  • 5 psl., (1175 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt