Botanikos sodas – tai vietovės, kuriuose augina įvairius augalus mokslinių tyrimų, mokymo tikslais ir lankytojų apžiūrai. Mokslinė tiriamoji veikla botanikos soduose apima tyrimus kaip egzotiškus augalus adaptuoti augimui vietinėje aplinkoje; taksonominiu tyrimus; retų ir nykstančių rūšių veisimas. Pirmieji šiuolaikiniai botanikos sodai buvo įkurti Šiaurės Italijoje šalia universitetų: Padujoje (1543–44 m.), o Pizoje (1545 m.).
Botanikos sodai bendrai sukaupė šimtmečius išteklių ir ekspertizės, kuri dabar reiškia, kad jie vaidina lemiamą vaidmenį augalo saugojime. Daugelis šito veiksmo prisideda prie rūšių saugojimo, bet botanikos sodai taip pat vaidina svarbų vaidmenį naujų rūšių apgyvendinimą sodo teritorijoje.
Sodininkystė ir auginimo įgūdžiai leidžia soduose užauginti augalus, kurie galėtų būti prarasti gamtoje, kas reiškia, kad jų augalų įvairovė gali būti išsaugota soduose, bet taip pat ir leidžia jiems svarstyti restauraciją ir mažinti natūralios aplinkos atkūrimą.
Sėklos bankai ir augančių augalų kolekcijos neleidžia rūšiai išnykti. Augalai turi būti rūpestingai renkami, kad garantuotų, jog maksimali genetinė įvairovė būtų išsaugota, ir darydami daug tyrimų privalo nustatyti geriausią būdą sukaupti kiekvieną rūšį. Tai yra saugojimas augalo įvairovės situ, ir botanikos sodai yra pagrindiniai į šios strategijos vykdytojai.
Naudinga duomenų bazė, kataloguojanti pasaulinius botanikos sodus, gali taip pat būti surasta Tarptautiniame Botanikos Sodų Saugojimo (BGCI) žiniatinklio svetainėje. Su daugiau kaip 800 dalyvaujančių botanikos sodų, BGCI formuoja pasaulinį didžiausią tinklą augalo saugojimui ir aplinkos išsimokslinimui.
Latvijos universiteto Botanikos Sodas įkurtas 1922 ir yra seniausias botanikos sodas Latvijoje. Daugiau kaip 15 hektarų užimama Rygos žaliojo peizažo dalis, iš vis auginama apie 5 400 skirtingų augalų rūšių. Kai Latvija buvo Tarybų Sąjungos (1940-1991) dalis, visų botanikos sodų darbas buvo koordinuotas Botanikos sodo SSRS Tarybos. Taryba nustatė bendrą mokslinę temos įžangą ir augalų auginimo sąrašą, kurio reikėjo laikytis. Latvijos universiteto botanikos sodas, atlikdamas įžangą pasirinkti ir biologinį ekonomiškai vertingų augalų studijavimą. Taip pat kaip žemės ūkio augalai, daugiausiai jie pasirinko vaisinius ir dekoratyvinius augalus. Žinomi pasiekimai buvo persikų ir abrikosų tyrimuose,...
Šį darbą sudaro 1786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!