Namų darbai

Laisvoji rinka žmonių diskriminacija

10   (1 atsiliepimai)
Laisvoji rinka žmonių diskriminacija 1 puslapis
Laisvoji rinka žmonių diskriminacija 2 puslapis
Laisvoji rinka žmonių diskriminacija 3 puslapis
Laisvoji rinka žmonių diskriminacija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nuostabus istorinis faktas: vystantis kapitalizmui mažėjo apribojimų , kuriais buvo varžoma įvairių religinių, rasinių bei socialinių grupių ekonominė veikla, kitaip sakant, grupių, prieš kurias buvo vykdoma diskriminacija. Statutinių santykių pakeitimas kontraktiniais viduramžių laikais buvo pirmasis žingsnis išlaisvinat baudžiauninkus. Žydai viduramžiais išliko dėl to, kad egzistavo rinkos niša, kurioje jie, galėjo veikti ir išsilaikyti nepaisant oficialaus persekiojimo. Pietų valstijos po Pilietinio karo griebėsi daugybės priemonių, juridiškai apribojančių juodaodžių teises. Tačiau viena galima priemonė, kurios niekada nebuvo imamasi bent kiek didesniu mastu, buvo varžyti nejudamo ir asmeninio turto nuosavybę. Tai nebuvo kas nors ypatingas rūpinimasis juodaodžių teisėmis. Veikiau tai rodė. Kad pagalba nuosavybei stipresnė nei diskriminaciniai polinkiai. Privati nuosavybė ir kapitalizmo principai juodaodžiams suteikė tokias galimybes ir leido padaryti tokią pažangą, kurios kitomis aplinkybėmis jie nebūtu galėję padaryti. Apskritai bet kurioje visuomenėje diskriminuojamos tos sritys, kuriose labiausiai reiškiasi monopolizacijos bruožai, tuo tarpu rasiniu ar religinių grupių diskriminacija mažiausia ten, kur susiklosto didžiausia konkurencijos laisvė.
Dažnai manoma, kad asmuo, vykdantis diskriminaciją prieš kitus rasės, spalvos ar dar kokiu kitu atžvilgiu, užkrauna papildomus kaštus ne pats sau, bet kitiems. Šis įsitikinimas toks pat klaidingas, kaip ir įsitikinimas, jog šalis nedaro sau žalos įvesdama muitus kitų šalių gaminiams. Čia daroma viena ir ta pati klaida. Pavyzdžiui, žmogus, kuris nenori pirkti iš juodaodžio arba nenori kartu su juo dirbti, pats apriboja savo pasirinkimo laisvę. Dažniausiai jis turi mokėti didesnę kainą už savo pirkinius arba gauti mažesnes pajamas už savo darbą. Arba, kitaip sakant, tie iš mūsų, kurie nekreipia dėmesio į odos spalvos ar religijos skirtumus, kai kuriuos dalykus gali įsigyti pigiau.
Iš šių komentarų turbūt matyti, kad yra didelių problemų apibrėžiant ir interpretuojant diskriminaciją. Žmogus, kuris vykdo diskriminacija, moka tos diskriminacijos kainą. Jis tarsi „perka“ tai, ką jis laiko „produktu“. Sunku suprasti, kaip diskriminacija gali reikšti ką nors kita, o ne kitų „skonį“, kuriam pats nepritaria. Mes nelaikome...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1160 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1160 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos namų darbas
  • 4 psl., (1160 ž.)
  • Word failas 23 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt