TIKSLAS: išmatuoti fizikines ir matematines svyruoklių svyravimo periodus ir nustatyti laisvojo kritimo pagreitį.
PRIEMONĖS: pakabintas ant ilgo siūlo masyvus rutuliukas, kurio skersmuo daug kartų mažesnis už siūlo ilgį (matematinė svyruoklė), strypas su įtaisais dviem sunkiais metaliniais lęšiais ir dviem pakabomis (apverčiamoji svyruoklė), gembė svyruoklei pakabinti, sekundometras, liniuotė, trikampė prizmė.
1. Išmatuojame matematinės svyruoklės ilgį l. Pakabiname svyruoklę ant gembės, pakreipiame ją 4-5 laipsniu kampu ir paleidžiame svyruoti. Išmatuojame N=20-30 svyravimų laiką t ir apskaičiuojame svyravimų periodą T = t/N. Matavimus pakartojame ne mažiau trijų kartų ir apskaičiuojame periodo vidutini didumą. Pagal (5) formulę apskaičiuojame laisvojo keitimo pagreitį g ir įvertiname matavimo paklaidas.
2. Apverčiamąją svyruoklę paremiame ant trikampės prizmės briaunos, nustatome jos masės centrą ir išmatuojame atkarpų l1 ir l2 ilgius. Pakabiname svyruoklę ant gembės ir, pakreipę nedideliu 4-5 laipsnių kampu, paleidžiame svyruoti. Išmatuojame N=20-30...
Šį darbą sudaro 315 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!