Referatai

Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai

9.0   (2 atsiliepimai)
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 1 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 2 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 3 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 4 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 5 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 6 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 7 puslapis
Kristijono Donelaičio biografija bei kūrybos bruožai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įžymusis lietuvių poetas Kristijonas Donelaitis gyveno ir rašė labai sunkiomis feodalinės priespaudos sąlygomis. Jo gimtajame krašte, Rytų Prūsijoje, nuo seno viešptavo vakiškieji feodalai. Valstiečiai vilko nepakeliamą baudžiavos jungą. Dar sunkesnė buvo to krašto lietuvių valstiečių, vadinamų būrų padėtis. Būrai – papročių ir tradicijų saugotojai. Jų gimtąją kalbą feodalai niekojo, gujo iš mokyklų. Rytų Prūsiją ištikęs badas ir maras (1709-1711 m.) sunaikino apie pusę gyventojų. Tuomet Prūsijos valdžia apgyvendino krašte daug kitataučių kolonistų- pietų vokiečių, šveicarų ir kitų. Tenykščiai lietuviai buvo pasmerkti nutausti.
Kristijonas Donelaitis gimė 1714 metais sausio 1 dieną Lazdynėlių kaime, anuometinėje Gumbinės apskrityje, neturtingų lietuvių valstiečių šeimoje. Jo tėvas buvo lietuvis, laisvas nuo baudžiavos ūkininkas. Kristijono motina anksti liko našlė, bet viena sugebėjo išauklėti vaikus: sūnus Pričkus tapo žinomu Karaliaučiaus auksakaliu, žymiu muzikos, fizikos, bei laikrodžių meistru. Jis garsėjo pirmuoju Prūsijoje pagamintu fortepijonu. Kiti broliai taip pat pasižymėjo darbštumu. Kristijonas pasirinko kunigo kelią, bet ir jis buvo gabus mechanikas,mėgęs konstruoti barometrus, laikrodžius, šlifuoti stiklus, padarė antrąjį Prūsijos fortepijoną, be to užsodino sodą. Su dideliu vargu jis prasimušė į mokyklą – baigė Karaliaučiaus ( dabar Kaliningradas ) universitetą. Kristijonas Donelaitis, be gimtosios lietuvių kalbos, mokėjo keletą kitų kalbų, tai yra: graikų, lotynų, hebrajų, prancūzų ir vokiečių. Buvo gerai susipažinęs su antikine, baroko ir klasicizmo literatūra. Kurį laiką jis vertėsi kaip muzikos mokytojas. Po to vedęs Stalupėnų mokyklos rektoriaus našlę Aną Reginą. Manoma, kad tada mokytojaudamas Donelaitis jau rašė pasakėčias, kurias galėjo skaityti mokyklos auklėtiniams.
1743 metų pavasarį Donelaitis buvo paskirtas Tolminkiemio parapijos pastoriumi ir ėjo šias pareigas iki mirties.Tolminkiemyje jis pastatė naują bažnyčią, mokyklą, pastorių našlių namą. Pastoriaus pareigos padėjo gerai pažinti valstiečių buitį, moralinę ir socialinę kaimo padėtį. Manoma, kad palankesnės literatūros kūrybos sąlygas susiklostė po 1765 metų. Tuo metu Donelaitis vertė giesmes į lietuvių kalbą, parengė pamokamąją knygelę ūkininkams. Tuo laiku buvo sukurtos ir keturios epinio pobūdžio giesmės. Be...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1699 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • TURINYS2
 • 1. KRISTIJONO DONELAIČIO BIOGRAFIJA.3
 • 1.1. Kristijono Donelaičio asmenybė, vertybių sistema „Metuose“..4
 • 2. KŪRYBOS BRUOŽAI5
 • 2.1 Ištrauka iš „Metų“ – „PAVASARIO LINKSMYBĖS“..7
 • LITERATŪRA IR ŠALTINIAI8
 • PRIEDAI:
 • 1 priedas. Kristijonas Donelaitis.9
 • 2 priedas. D.Petkūno nuotrauka10
 • 3 priedas. Kristijono Donelaičio „METAI“11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1699 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos referatas
 • 8 psl., (1699 ž.)
 • Word failas 69 KB
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt