Konspektai

Konstitucinės teisės teorijos lentelės

10   (1 atsiliepimai)
Konstitucinės teisės teorijos lentelės 1 puslapis
Konstitucinės teisės teorijos lentelės 2 puslapis
Konstitucinės teisės teorijos lentelės 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

I.1 Konst t sąvoka dalykas, metodas. KT -visuma teisės normų, įtvirtinančių ir saugančių žmogaus tcises ir laisves bci nustata.nčių valst. Valdžios ir organizavimo bci funkcionavimo pagrindus. KT susideda iš 2 esminių dalių: 1. žmogans teiscs ir laisvės- Itvirtinimas, realizavimas, 2. valdžios organizavimo, rcalizavimo mechanizmas. Konst t dalykas - tam tikri visuomeniniai ir valstybimai santykiai. Dalyką sudaro: 1. suverenitcto įtvirtininias, 2. santykiai tarp žrnonių ir valstybės, 3. santvkiai tarp visuomcnčs ir valstybės 4. valstybinių institucijų sistcmos įtvirtinimas, 5. valstybės tbrmos, santvarkos, politinio režirno nustatymas, 6. visų kt. sv, valstybės institucijų konstitucinio statuso įtvirtininias. 7. finaiisų ir v-bės biudžeto formavimo principų įtvirtinimas 8. užsicnio politikos konstitucinių pradų nustatymas 9. v-bės gynimo konstitucinių pagrindų apibrčžiinas. Metodas - būdas ir priemonės, kurių pagaiba KT rcguliuojajai priskiriairn.is santykius 3 būdais: 1) teisiškai jtvirtinan'ii konstitucinių tcisinių santykių subjcktaiJų teisės ir parcigos, 2) uždraudžiama tani tikra veikla, 3) visuomeniniai santykiai veikiami nustatant pagrindinių v-bės organų sistemą.
I.2. Konslitucinės teisės normos, jų rušys ir ypatumai K.onstitucinės teisės norma - apibrėžta elgesio taisyklė, kuri sufbrmuoja konstitucinių teisinių santykių dalyvių elgesį. Šios normos: 1) nustato dalyvių elgesį, 2) įpareigoja dalyvį ką nors atlikti. Klasifikavuno khtenjai: Materialinis - remiantis pagrindiruais visuomeniniais santykiais, kuriuos įtvirtina KT normos: 1. normos, Įtvirtinančios žmogaus ir piliečio teiscs ir teisinę padėtį, normos, įtvirtinančios valstybcs institucijų padėtį. 2. Tcisiniai - teisės norrnų santykis su teisiniu santykiu. Vicnos tcisčs nornios nnmato dalyviams teiscs ir parcigas ir yra pagrindas atsirasti teisiniams santykiams, kitos nenumato ir nera pagrindas. Bendrosios nonnos - dcklaratvvinės, principai (suverenitctas priklauso tautai ir pan.) Dcfinityvinės - susijusios su teisiruais sanykiais pcr konrečias nonnas (valstybės simboliai) Konkrečiosios - rnatcrialincs ir procesinės. Materialinės suteikia dalyviams konkrečias i^iatcrialias teises. proccsinės numato tų tcisių įgyvcndinimo tvarką. Paga! reikalavimo pobūdį - įpareigojančios, draudžiančios, įgalinančios. Pagal juridinę galią - konstitucija, Įstatymai, poįstatyminiai aktai. Pagal galiojimo teritoriją - visai valstybei, administraciniam vienetui. Pagal galiojimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6873 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (6873 ž.)
Darbo duomenys
  • Konstitucinės teisės konspektas
  • 3 psl., (6873 ž.)
  • Word failas 143 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos Respublikos Konstitucinės teisės mokslo raida. Mykolo Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą

Lietuvos Respublikos Konstitucinės teisės mokslo raida. Mykolo Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Konstitucinė teisė kaip teisės šaka (sritis) ir kaip teisinės sistemos branduolys

Konstitucinė teisė kaip teisės šaka (sritis) ir kaip teisinės sistemos branduolys Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Konstitucinės teisės įtaka kitoms teisės šakoms

Konstitucinės teisės įtaka kitoms teisės šakoms Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Mykolo Romerio indėlis į Lietuvos konstitucinės teisės mokslo raidą

Mykolo Romerio indėlis į Lietuvos konstitucinės teisės mokslo raidą Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt