Konspektai

Konspektas "Pasaulį naują pastatysim"

10   (1 atsiliepimai)
Konspektas "Pasaulį naują pastatysim" 1 puslapis
Konspektas "Pasaulį naują pastatysim" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1917 m. spalį Rusijoje siaučiant suirutei, valdžią užgrobė revoliucionierių profesionalų bolševikų grupuotė. Ją palaikė negausi, apgaulingų šūkių apie visuotinę lygybę komunizme suviliota gyventojų dalis. Komunistai melagingai skelbė, kad valdžia Rusijoje atiteko darbo žmonėms. Vienvaldžiais šalies šeimininkais iš tikrųjų tapo komunistai, kurie kontroliavo visas valstybės gyvenimo sritis: kariuomenę, ūkį, ideologiją, kultūrą ir kt. Partijos reikalus bolševikai tvarkė vadovaudamiesi V. Lenino paskelbtu "demokratinio centralizmo" principu: žemesnes pareigas einantis privalo besąlygiškai paklusti viršesniam. Tad tikrovėje šalį valdė komunistų partijos viršūnėlė – V. Leninas ir artimiausi jo bendražygiai, t. y. revoliucionieriai profesionalai. V. Lenino šalininkams žmonių gerovė visai nerūpėjo. Pradėtas pereinamosios į komunizmą socialistinės santvarkos kūrimas tebuvo apgaulė. Ji slėpė tikrąjį Spalio perversmininkų kėslą bet kuria kaina išsaugoti savo diktatūrą. Siekdami šio tikslo komunistai Rusijoje 1918–1921 m. vykdė neregėtos masinės prievartos, visuomenės ir ūkio kontrolės politiką, vadinamą kariniu komunizmu. Vienas iš svarbiausių karinio komunizmo bruožų – privačios nuosavybės naikinimas. Prisidengdami tariamu lygybės kūrimu komunistai pradėjo begalinius gyventojų turto nusavinimus. Jie nacionalizavo bankus, atėmė žmonių santaupas, turėtas akcijas, saugomas brangenybes. Sovietų valdžia uždraudė laisvą prekybą, iš savininkų atėmė įmones, iš dvarininkų – žemes. Prekių, maisto skirstymą perėmė valstybė. Ekonominė komunistų politika sukėlė suirutę. Pinigų sistema žlugo, jie itin nuvertėjo. Nutrūkus prekybos ryšiams su kaimu, miestiečiai pradėjo stokoti maisto produktų. Komunistai siuntė į kaimą specialius ginkluotus būrius. Jie iš valstiečių atimdavo maisto produktus, grūdų atsargas, kai kur net "avalynę, drabužius, pagalves ir virdulius". Komunistų kuriamos sistemos tikslas buvo dvasiškai sužlugdyti žmones. Siekta paversti juos klusniais ir nemąstančiais, pusvelčiui dirbančiais valstybės vergais. Pasak V. Lenino, ,religija nuodija liaudies sąmonę". Vyraujančią Rusijoje stačiatikybę jis siekė pakeisti bedieviška komunizmo ideologija. Nacionalizuoti Bažnyčios turtai ir mokyklose uždrausta dėstyti tikybą. Pradėta plėšti, niekinti cerkves ir vienuolynus, žudyti dvasininkus.
Įvesta diktatūra, demokratiškai išrinkto Steigiamojo susirinkimo išvaikymas, žiauri karinio komunizmo politika skatino gyventojus priešintis komunistams. 1918 m....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 586 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (586 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 2 psl., (586 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Įkeltas: 2021 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Konspektas apie I pasaulinį karą

Konspektas apie I pasaulinį karą Istorija
Peržiūrėti darbą

Antrasis pasaulinis karas. Konspektas

Antrasis pasaulinis karas. Konspektas Istorija
Peržiūrėti darbą

Pilnas pasaulinis ir Lietuvos istorijos konspektas

Pilnas pasaulinis ir Lietuvos istorijos konspektas Istorija
Peržiūrėti darbą

Skyriaus „Antrasis Pasaulinis karas“ konspektas

Skyriaus „Antrasis Pasaulinis karas“ konspektas Istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.