Konfliktas tarp individo ir visuomenės
Vincas Mykolaitis Putinas tai poetas, prozininkas, , literatūros tyrinėtojas, vienas iškiliausių XX a. lietuvių kultūros veikėjų. Svarbiausias rašytojo kūrinys yra 1933 m. išleistas romanas ,,Altorių šešėly‘‘. Šis romanas pradėjo naują kelią lietuvių romano istorijoje ir iki šiol tebelaikomas geriausiu psichologiniu intelektiniu romanu lietuvių literatūroje. ,,Altorių šešėly‘‘ vaizduojama jauno kunigo Liudo Vasario vidinė drama, subjektyvios priešpriešos dėl pasirinkto kelio ir troškimų ugdyti išvystytą talentą. Romanas suskirstytas į tris dalis, trečioje, paskutinėje romano dalyje ,, Išsivadavimas ‘‘ atsiskleidžia jauno poeto apmastymų kulminacija, pasiryžimas stoti į akistatą su visuomenės nepalankia ir priešiška nuomone dėl jo drastiško elgesio, kunigų atžvilgiu.
Po 1o metų užsienyje, Liudas Vasaris atitola nuo dvasiškio pareigų. Grįžimas į Lietuvą Vasariui suteikia išvadą, jog jis nebetinka tokiam darbui, paskatina ieškoti naujų idėjų kurti ir atsiriboti nuo tarnavimo žmonėms ir Dievui. Meilė, poezija ir vidinės ambicijos tai aspektai, kurie skatina ne tik paties Vasario individualią kovą, bet ir katalikiškosios visuomenės pyktį bei nepasitenkinimą. Šiai bendruomenei priklauso ir pats Vasario bičiulis, uolus kunigų luomo garbės ir interesų gynėjas Meškėnas. Būdamas pats kunigas ir linkėdamas Vasariui teigiamų dalykų, bandė jį įtikinti stoti į doros kelią, tačiau kaip ir į kiekvieną prieštaravimą, poetas žiūri atsainiai, nesirūpindamas gresiančiomis pasekmėmis. Vasarį atkalbinėjo ir vienuolis Severinas, skatindamas Vasarį neišstoti iš kunigų luomo, pateikia daugybę kaltinimų ir šmeižia Vasario elgseną; ,,Tamsta nori nusikratyti Bažnyčios varžtais, kad turėtum nuodėmės laisvę‘‘. Dvasiškoji visuomenė smerkia jį ne tik dėl ekskunigo grėsmės, bet ir dėl pačios didžiausios nuodėmės / moters geismo, kurio jis neslepia parodyti. Šie ginčai Vasaryje užtikrina tik stipresnį norą baigti visus saitus su kunigystės pareigomis. Poetas yra įsitikinęs, kad dvasiškio darbui yra visiškai netikęs ; ,,Reikia būti arba geru kunigu, arba visai juo nebūti‘‘. Tačiau šio konflikto eigoje iškyla svarbiausi visuomenės atstovai, kurių nuomonė Liudui Vasariui reiškia daugiausiai, tai yra jo religingieji tėvai, skatinę ir tikėję kunigėlio sėkmės keliu.
Šį darbą sudaro 304 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!