Atliko: stud.
Tikrino: Prof.
Šiuolaikinėse gamyba užsiimančiose įmonėse vyrauja nepaprastai didelė konkurencija, taigi kiekviena įmonė norėdama išlikti rinkoje stengiasi pateikti kuo pigesnę produkciją ir kuo geresnės kokybės. Norint tai atlikti, gamybos laikas turi būti kuo trumpesnis, o darbas - kuo našesnis. Siekiant įgyvendinti šiuos tikslus būtina pasitelki naujausius apdirbimo metodus ir įrengimus, kurie dažniausiai yra labai brangūs, tačiau be jų išsiversti ir sėkmingai konkuruoti rinkoje būtų labai sunku.
Kietieji kūnai, išsiskyrus juose dideliems energijos kiekiams, aktyvinami ir relaksacijos metu pereina į skirtingas metastabilias būsenas. Šiuo metu naudojami įvairūs koncentruotos energijos šaltiniai norimoms medžiagų fazėms gauti. Šie šaltiniai skirstomi į pusiausvyruosius ir nepusiausvyruosius, pagal energijos nešiklio rūšį, impulso trukmę ir medžiagos elektrofizines charakteristikas. Praktikoje minėtiems uždaviniams spręsti naudojami optiniai lazeriai, elektroniniai ir joniniai pluošteliai.
Šiame darbe aptarsiu koncentruotos energijos šaltinius, naudojamus medžiagų apdirbimo procesuose, tokius kaip magnetinis impulsinis, koncentruotos elektros srovės, ultragarsinis, koncentruotos sprogimo jėgos, koncentruotų elektroninių spindulių, lazerinius, didelio slėgio koncentruotos vandens čiurkšlės ir kitus dažnai naudojamus koncentruotos energijos šaltinius.
Koncentruotų energijos šaltinių apžvalga
1. Magnetinis impulsinis laukas ir jo sąveika su deformuojamuoju metalu
Metalų ir jų lydinių apdirbimas naudojant magnetinį impulsinį lauką, kaip koncentruotą energiją, yra pakankamai naujas plastinio deformavimo metodas. Jo skiriamasis bruožas yra tai, kad elektros energija tiesiogiai paverčiama mechaniniu darbu.
Panaudojant magnetinį impulsinį lauką, kaip koncentruotą energijos šaltinį, galima atlikti tokias operacijas kaip: štampavimas, detalių surinkimas/sujungimas ir suvirinimas.
Šio metodo esmė ta, kad metalinis ruošinys dedamas į stiprų magnetinį impulsinį lauką, kurį sukuria momentinė elektros energijos iškrova į induktyvumo ritę. Energija yra kaupiama kondensatorių baterijoje. Ruošinio metale indukuojasi sūkurinės srovės, kurių sąveika su induktoriaus srove sukuria jėgą, deformuojančią ruošinį. Principinė įrenginio impulsiniams magnetiniams laukams sukurti schema pavaizduota 1.1 paveiksle.
1.1 pav. Principinė magnetinio impulsinio apdirbimo schema:
1-įtampą didinantis transformatorius; 2 - srovės lygintuvas; 3 - kondensatorius; 4 - grandinės nutraukiklis; 5 - induktyvumo ritė (induktorius); 6 -ruošinys
Kondensatorius 3 kraunamas iš srovės šaltinio per transformatorių 1 ir lygintuvą...
Šį darbą sudaro 4342 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!