Darbo autorius palaiko nuomone, kad civilinėje teisėje komercinių sandorių institutas yra visuma civilinės teisės normų, reguliuojančių komercinių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir formas, jų teisinį turinį, galiojimo sąlygas, negaliojančių sandorių pagrindus ir teisines pasekmes.
Komerciniai sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir ekonominę reikšme. Tai labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams teisiniams santykiams. Jų reikšmė gali būti apibūdinta šiais požymiais: pirma, komerciniai sandoriai yra pagrindas atsirasti daugumai teisinių santykių tarp fizinių ir juridinių asmenų (pavyzdžiui, dėl pirkimo-pardavimo, tiekimo, rangos, vežimo ir kt.); antra, jie yra ekonominių ryšių tarp miesto ir kaimo turtinių teisinių santykių pagrindas (pavyzdžiui, žemės ūkio produktų pirkimo); trečia, tai pagrindas atsirasti teisiniams santykiams tarp Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų (pavyzdžiui, pirkimo-pardavimo, pervežimo, rangos ir kt. sutartys).
Civilinėje teisėje komercinių sandorių institutas yra visuma civilinės teisės normų, reguliuojančių komercinių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir formas, jų teisinį turinį, galiojimo sąlygas, negaliojančių sandorių pagrindus ir teisines pasekmes.
Remiantys civilinės teisės teorija: komerciniais sandoriais vadinami fizinių ir juridinių asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ar pareigas (Civilinio kodekso 6.154 straipsnis). Sandoriai - labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti civilinėms teisėms ir pareigoms. Tai juridiniai faktai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. Sandoris yra teisinis veiksmas tam tikram tikslui pasiekti. Tuo jis skiriasi nuo įvykio. Tačiau ne visi veiksmai yra sandoriai. Nuo kitų teisinių veiksmų sandoriai skiriasi jiems būdingais požymiais. Sandoriai yra teisėti teisiniai veiksmai, kurie atliekami laikantis įstatymo numatytų reikalavimų ir neprieštarauja įstatymams. Šiuo požymiu sandoriai skiriasi nuo neteisėtų teisinių veiksmų, dėl kurių atsiranda civiliniai teisimai santykiai. Pavyzdžiui, prievolė atlyginti padarytą žalą, prievolė grąžinti įgytą turtą be pagrindo ir kt.
Kai kurie autoriai teigia, kad veiksmų teisėtumas nėra būtina komercinio sandorio, kaip juridinio fakto, savybė, o nustato tiktai tam tikras teisines pasekmes. Ši nuomonė grindžiama tuo, kad, pripažinus sandorį negaliojančiu, atsiranda teisinės...
Šį darbą sudaro 13022 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!