Referatai

Komerciniai laiškai

10   (1 atsiliepimai)
Komerciniai laiškai 1 puslapis
Komerciniai laiškai 2 puslapis
Komerciniai laiškai 3 puslapis
Komerciniai laiškai 4 puslapis
Komerciniai laiškai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dalykinis susirašinėjimas – vienas iš svarbiausių būdų, kuriuo organizacijos palaiko santykius su aplinka. Rašytinė informacija turi išliekamąją vertę. Be to, išspręsti daugelį klausimų galima tik juridiškai galiojančiais dokumentais, t.y. informacija turi būti rašytinė ir tam tikru būdu patvirtinta.
Šiuo metu raštvedybos praktikoje naudojami du terminai sinonimai raštas ir komercinis laiškas. Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklėse naudojamas tik terminas raštas. Pagal susiklosčiusią praktinę situaciją galėtume išskirti dalykinę ir komercinę korespondenciją. Manoma, kad susirašinėjimas organizacijos ekonomikos, gamybos, technologijos, teisės finansų ir kt. veiklos klausimais vadinamas dalykine korespondencija (rašomi dokumentai vadinami raštais). Susirašinėjimas materialinio techninio tiekimo ir realizavimo klausimais yra komercinė korespondencija (rašomi dokumentai vadinami komerciniai laiškais). Skirstymas į dalykinę ir komercinę korespondenciją yra sąlygiškas; raštų ir komercinių laiškų esmė yra ta pati.
Raštų įforminimo reikalavimai panašūs į tuos, kurie keliami kitiems dokumentams.
Raštvedybos instrukcijose nurodomi šie privalomi rašto rekvizitai: dokumento autorius (įstaiga), informaciniai duomenys, data, registravimo numeris, adresatas, tekstas parašo rekvizitas. Taigi šių dokumentų įforminimas nedaug kuo skiriasi nuo įsakymams, protokolams ir kitiems dokumentams keliamų reikalavimų. Jis skiriasi tik vienu požymiu: nerašomas pats dokumento pavadinimas raštas. Susirašinėjimui su užsienio partneriais skirtuose darbuose laiško struktūrai skiriama daugiau dėmesio. Kaip būtini tokio dokumento atributai, be minėtųjų rekvizitų, nurodomi kreipinys ir atsisveikinimo formulė.
Tarptautinius žodžius galima vartoti tik tada, kai lietuvių kalboje nėra šių žodžių atitikmenų, arba kai tarptautiniai žodžiai vartojami teisės aktuose kaip terminai.
Jeigu dokumento tekste minimi įstatymai, Vyriausybės nutarimai, ministrų (ne ministerijų) įsakymai, kiti teisės aktai, miesto savivaldybės Tarybos ir Valdybos sprendimai, nurodomas visas tikslus juos priėmusios įstaigos pavadinimas, data, numeris, antraštė.
Teksto dokumento pavadinimas (pvz.: sprendimas, įsakymas) rašomas mažąja raide, o oficiali jo antraštė pradedama didžiąja raide su kabutėmis, pvz.: Lietuvių kalbos komisijos nutarimas „Dėl valstybių ir jų sostinių rašymo“.
Jei minima ne dokumento antraštė, o tik jo turinys, jis nurodomas be didžiosios raidės ir be kabučių, pvz.: Sutartis dėl savitarpio santykių.
Nederėtų vartoti daiktavardžių, kur galėtų būti veiksmažodis,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1262 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. RAŠTAI, KOMERCINIAI LAIŠKAI 2
 • 1.1. Kuo skiriasi raštas ir komercinis laiškas? 2
 • 1.2. Dokumentų teksto ypatybės 2
 • 1.2.1. Kalba ir stilius 2
 • 1.2.2. Teksto struktūra 3
 • 1.2.3. Dokumentų keitimo, papildymo ir pripažinimo netekusiais galios rengimo tvarka 4
 • 1.2.4. Mandagumo raiška 5
 • LITERATŪRA 5

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1262 ž.)
Darbo duomenys
 • Raštvedybos referatas
 • 5 psl., (1262 ž.)
 • Word failas 62 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt