2007 m.
Dokumentai skiriami į tvarkomuosius (nutarimai, sprendimai, įsakymai, potvarkiai), organizacinius (nuostatai, įstatai, taisyklės, reglamentai) ir informacinius (raštai, pažymos, aktai, protokolai). Šių trijų grupių dokumentai rašomi pagal skirtingas schemas.
Dokumentai rašomi laikantis bendrinės lietuvių kalbos normų ir teisės terminijos. Pirmenybė teiktina lietuviškiems terminams. Prireikus tarptautinis terminas gali būti nurodytas pagrečiui su lietuviškuoju (vienas iš jų – skliausteliuose). Dokumentuose turi būti tik sunorminti lietuviški vietovardžiai.
AKTAS
Aktas – faktus ar įvykius patvirtinantis dokumentas, kurį surašo keli asmenys (komisija).
Gali būti rašomi darbo priėmimo, patikrinimo, nušalinimo nuo darbo, darbo nutraukimo, turto ar dokumentų perdavimo, turto nurašymo, įvykio tyrimo ar kitokie aktai. Akto pavadinimą siūloma sujungti su antrašte (rašoma kilmininko linksniu), pvz.: BYLŲ PERDAVIMO AKTAS, o ne AKTAS APIE BYLŲ PERDAVIMĄ.
Teksto ypatybės
Tekstą paprastai sudaro įvadinė ir dėstomoji dalys ir išvados. Įvadinėje dalyje nurodamas akto surašymo pagrindas, t. y. dokumento, kuriuo remiantis buvo sudaryta komisija, pavadinimas, data ir numeris, toliau surašomi komisijos pirmininko ir narių vardai bei pavardės, gali būti nurodomos ir jų pareigos. Jei tiriant įvykį ar faktą dalyvauja kviestieji asmenys ar liudytojai, jie taip pat turi būti nurodomi įvadinėje dalyje. Dėstomojoje dalyje pateikiami komisijos nustatyti faktai, nurodoma, kas daroma, kas padaryta. Išvadose nustatyti faktai apibendrinami, jais remiantis gali būti teikiami siūlymai. Aktą pasirašo visi įvadinėje dalyje nurodyti asmenys: komisijos pirmininkas, jos nariai, jei buvo – ir kviestieji asmenys bei liudytojai.
Perėmimo akto įvadinėje dalyje nurodomas teisinis veiksmų pagrindas, tada įrašomas pardavėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė) ir perėmėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė). Įvardijami perduodami dalykai – nurodomi jų pavadinimai ir kiekis. Aktą pasirašo pardavėjas ir perėmėjas.
įgaliojimas
Įgaliojimas – dokumentas, kuriuo suteikiama teisė ką nors atlikti kito asmens ar įstaigos vardu.
Teksto ypatybės
Įgaliojimus gali rašyti įstaigos, įmonės ar organizacijos ir privatūs asmenys. Įgaliojimas rašomas pirmuoju arba trečiuoju asmeniu. Kai įgaliotojas yra įstaiga, įmonė ar organizacija, jis nurodomas antraštinėje dokumento dalyje. Įgaliojimas pradedamas esamojo laiko veiksmažodžio pirmuoju asmeniu įgalioju, įgaliojame arba...
Šį darbą sudaro 2939 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!