I teiginys. Žmogus, nutolęs nuo civilizuoto pasaulio, gali sužvėrėti ir pamiršti humaniškumą.
Argumentai. Laukinė gamta žmoguje pažadina instinktyvią ir žvėrišką elgseną. Asmuo gali būti apakintas noro medžioti ir žudyti, propaguoti laukinį gyvenimo būdą, kaip antai V. Goldingo romane “Mūsių valdovas”, kur parodamas vieno iš personažų, tai yra Džeko, noras dominuoti ir valdyti vaikų būrelį, kai nelaimės metu dūžta lėktuvas ir patenkama į negyvenamą salą. Iš pradžių kūrinyje vaikai pasidalija į dvi stovyklas: viena vadovaujama atsakingojo Ralfo, kita - Džeko. Galiausiai Džekas tampa brutalus, žiaurus, netgi įvykių sūkuryje miršta keli vaikai.
Dalinė išvada. Taigi, žmogus, paveiktas laukinės gamtos, gali subrutalėti.
II teiginys 1) Valdžią rankose turintis žmogus pasijaučia išpuikęs ir mano esantis viršesnis už kitus. 2) Asmuo, kurio rankose sutelkta valdžia, gali paminti žmogiškąsias moralines nuostatas, išpuikti ir triumfuoti kaip despotas.
Argumentai. Kartais asmuo jaučiasi pranašesnis už visuomenėje vyraujančius papročius ir tradicijas, todėl laikosi savo valios (egoistiškos, despotiškos), kurią grindžia savo padėtimi visuomenėje. Kaip ir Sofoklio dramoje “Antigonė”, Kreontas, gavęs valdžią, įvedė savo įstatymus ir už jų nesilaikymą baudė mirtimi, nors visuomenėje buvo paplitęs tikėjimas papročiais ir dievų valia, žmogiškumu. Visgi Antigonė priešindamasi valdovo valiai bandė palaidoti mirusį brolį ir už tai mergina užmūryjama oloje. Galiausiai dėl Kreonto “apakimo” ir puikybės jo sūnus bei žmona nusižudė. Tik po šių įvykių valdovas praregėjo, kai neteko sau brangių žmonių.
Dalinė išvada. Tad individas, apakintas puikybės ir galios, tampa nevaldomas: gali negerbti žmogaus gyvybės, tradicijų, papročių, nes savi įsitikinimai yra kur kas svarbesni.
Išvados:
1. Žmogus sužvėrėja tuomet, kai atitrūksta nuo civilizacijos, jis vadovaujasi instinktais ir tampa labai žiaurus.
2. Asmuo tampa brutalus, kai, jam turint valdžią rankose, nepaklūstama jo valiai, tuomet jis gali griebtis bet kokių veiksmų savo viršenybei įrodyti.
Pagrindinė mintis. Žmogus sužverėja dėl skirtingų aplinkybių: ir dėl aplinkos poveikio, ir dėl įgimto noro dominuoti bei valdyti. Galiausiai tai priveda prie skaudžių netekčių.
Šaltiniai: 1. Sofoklis Antigonė
2. Viljamas Goldingas Musių valdovas
3.
Baikite pildyti...
Šį darbą sudaro 1181 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!