Rašiniai

Kodėl žmogui svarbu būti doram? (Donelaitis, Radvanas)

9.8   (2 atsiliepimai)
Kodėl žmogui svarbu būti doram? (Donelaitis, Radvanas) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dorybė – tai sąžinė, kuri visada kalba tiesą, tai kelias į darną su savimi, aplinka bei visuomene. Nuo senų senovės dorumas yra sektinas bruožas, o doras individas – arčiausiai idealo. Nors šiandieniniame pasaulyje yra daug pagundų, kurios veda žmogų ydų ir nuklydimų link, tačiau, pasak J. V. Gėtės, „Žmogus per klystkelius suranda tikrą kelią“. Tuomet kyla klausimas, ką reiškia būti doru žmogumi ir kodėl svarbu surasti tikrąjį gyvenimo kelią? Atsakymų gali būti įvairių, nes kiekvienas tai suprantame skirtingai, tačiau tik būdamas doras žmogus gali pajausti gyvenimo pilnatvę ir vidinę harmoniją bei palikti savo atminimą ateitiems kartoms.
Kuklumas bei tikėjimas krikščioniškomis tiesomis yra dorybės, kurios žmogaus gyvenimui suteikia pilnavertiškumo jausmą ir turtina dvasiškai. Juk, kuo mažiau žmogus turi, tuo labiau vertina - džiaugiasi kasdieninėmis akimirkomis, kad ir kokios paprastos jos būtų, dėkoja Dievui už kiekvieną vargą ir džiaugsmą. Doros asmenybės pavyzdys atskleidžiamas ir Biblijoje. Jėzus nepyko ir nekeršijo žmonėms, kurie juo netikėjo ir nukryžiavo. Jis atleido ir atpirko jų nuodėmes, taip parodydamas, kokia stipri ir dora asmenybė yra. Vienas žymiausių XVIII a. lietuvių literatūros klasikų Kristijonas Donelaitis taip pat glaudžiai susijęs su religingumu. Apšvietos epochos rašytojas buvo atsidavęs bažnyčiai, o pastoriaus pareigas ėjo daugiau negu pusę savo gyvenimo. Todėl tikėjimo motyvų nestinga ir jo pirmame grožinės literatūros kūrinyje „Metai“. Didaktika ir moralas epinėje poemoje kalba pasakotojo lūpomis, o jis susitapatinęs su pačiu autoriumi, išreiškiančiu požiūrį į ano meto būrų gyvenimą. „Metuose“ doro žmogaus pavyzdį atskleidžia „viežlybieji“ būrai. Kukliai gyvendami ir daug dirbdami jie pritampa prie dieviškojo gamtos pasaulio ir jaučia dvasinę pilnatvę, o tie, kurie niekina Dievą, nutolsta nuo žemės darbų, praranda dorybes, savotiškai apanka. Poemoje atsispindi dvasinio turtingumo ir materialumo kova, kuomet sunku atsispirti poniško gyvenimo ypatybėms, tačiau kuklus valgis ir darbas – pranašesnis gyvenimo būdas už ponų, kurie „su griekais kasdien tingėdami penis“. Kad ir kaip būtų gaila, šių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 616 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (616 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (616 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt