Rašiniai

Kodėl gimtoji kalba yra vertybė?

9.0   (3 atsiliepimai)
Kodėl gimtoji kalba yra vertybė? 1 puslapis
Kodėl gimtoji kalba yra vertybė? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kodėl gimtoji kalba yra vertybė? Manau, dažnai, net nepastebėdami, paklausiame savęs šio klausimo. Bet pirmiausia, kas tai - gimtoji kalba? Gimtoji kalba - kalba, kurią asmuo išmoksta pirmiausia. Gimtosios kalbos išmokstama be formalaus mokymo, paprastai iš kitų šeimos narių. Tad galime teigti, kad pati prigimtis mus to moko, ir kiekvienas beveik iš motinos krūties įgauname potraukį savajai kalbai. Bet kodėl ji yra vertybė? Manau, todėl, kad gimtoji kalba yra žmogaus išskirtinumo pagrindas, tautą vienijantis veiksnys ir jos išskirtinumo pagrindas.
Manau, kad gimtoji kalba vienija mūsų tautą. Kalba, mano nuomone, yra būtinas aspektas norint komunikuoti, o savojoje šalyje be gimtosios kalbos nebus bendravimo, be bendravimo nebus artumo ir vienybės tarp žmonių, o be to atsiranda karai ir nesutarimai. Tai lyg užburtas ratas, kuris parodo, jog gimtoji kalba vienija ir yra būtina vertybė. Panašiai apie gimtąją kalbą rašė Mikalojus Daukša savo prakalboje „Postilės“. Autorius teigia, kad gimtoji kalba tautoje yra vartojama svarbiausiems dalykams: „Tąja kalba paprastai visi rašo įstatymus, jąja leidžia savosios ir svetimų tautų istorijas, senas ir naujas, jąja aptaria visus valstybės reikalus, ją gražiai ir padoriai vartoja visokiais atvejais bažnyčioje, tarnyboje, namie.“ Manau, kad tai, jog gimtoji kalba yra vartojama visur, parodo, kad ji yra būtinas veiksnys vienijant tautą. Juk visa tauta turi kurti istorija, įstatymus, jiems būtina bendrauti. Taip ir ateina tautos vieningumas per bendravimą ir savo tautos kūrimą. Taigi tautos vieningumas priklauso nuo gimtosios kalbos. Jeigu žmonės mylės, vertins ir vartos savo gimtąją kalbą, jie bus vieningi, nes tik kalba gali suvienyti šalį.
Gimtoji kalba – žmogaus išskirtinumo pagrindas. Manau, kad žmogus išsiskiria savo gimtąja kalba ir ypač tarmėmis. Tarmės kiekvienai tautai suteikia savitumo. Romualdas Granauskas savo esėje „Trečias gyvenimas“ didžiuojasi, kad yra žemaitis. Rašytojas R. Granauskas teigia, kad lietuvių kalba įdomi ir turtinga savo tarmėmis. Lietuva turi unikalų Europoje ir pasaulyje „Didįjį lietuvių kalbos žodyną“, kuriame sutalpinta 250 000...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 642 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (642 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (642 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt