Ko moko Antikos mitai?
Antika - tai senovės istorijos laikotarpis, trukęs apytiksliai nuo 1250m iki Vakarų Romos imperijos žlugimo. Antikos literatūros pagrindą sudaro mitai. Mitas yra dievų, o vėliau sudievintų žmonių istorija. Mitai buvo kuriami tam, jog atskleistų gamtos reiškinius bei žmogaus gyvenimo prasmę. Šiandien kalbėsiu ko išmokau iš mitų ir kokias gyvenimiškas pamokas įgijau.
Pirmiausiai, tai Antikos mitai moko žengti į gyvenimą su didelia drąsa ir nebijoti pasitikėti vyresniais žmonėmis, bei juos gerbti. Apie šias pamokas yra kalbama mite „Dedalas ir Ikaras“. Dedalas – didysis skulptorius ir visokių menų meistras, kuris buvo įkalintas Minojaus saloje, nes negailestingai nužudė sūnėną. Praėjus daug laiko Dedalas ir jo sūnus ilgėjosi savo tėvynės ir sugalvojo kaip išsilaisvinti iš salos. Iš vaško ir plunksnų sau bei sūnui padarė sparnus ir susiruošė pakilti ir gįžti į savo mielą tėvynę. Dedalas įspėjo Ikarą neskristi arti saulės, bet jis nepaklausė tėvo ir pakilo per arti saulės, o jo vaškas nuo jo sparnų išsilydė, o jis nukrito į jūrą. Taigi tėvų patarimus reikia visuomet priimti net jei jis tau nepatinka, nes gali pakenkti tavo gyvybei.
Dar viena svarbi pamoka atskleidžiama mituose, jog norėdamas, kad svajonės išsipildytų reikia nesėdėti rankų sudėjus, o imtis veiksmų, būti ryžtingam bei kantriam. Ši pamoka parodama mite „Orfėjas ir Euridikė“. Orfėjas talentingas, labai mylintis savo žmoną, buvo apdovanotas gebėjimu gražiai groti arfa. Jo dieviškai nuostabaus grojimo klausydavosi net pats dievas Aristėjas, laukiniai žvėrys apstodavo jį ratu, o šalti akmenys nuklodavo jam lygų taką. Orfijo begalinė meilė Euridikei buvo neapsakoma. Atvykus Euridikei su savo vyru į Graikijos slėnį – Tempėje, netoliese esančios šventyklos ji žaidė su nimfomis. Arestėjas pamatęs ją, nesitikėjo, kad gražioji Euridikė gali būti užtekėjusi už Orfėjo, kurį žinojo ir mylėjo už gražiais dainas. Leidosi ją vytis, o ji bėgdama į mišką nepastebėjo ant tako esančios nuodingos gyvatės ir užmynė jai uodegą, o gyvatė kirto nimfai į uodegą. Euridikė mirė nuo nuodų. Orfėjui sužinojus, kuris nuliūdų neradęs namie žmonos, labai palūžo. Orfėjas sugalvojo nukeliauti į Hado karalystę ir maldauti Požemio valdovus, kad jam grąžintų mylimąją, bet gaila jam nepavyko, nes Hadas jam prižadėjo sugrąžinti su viena sąlyga jeigu keliaujant namo jis nė karto neatsigręš atgal. Jam nepavyko ir savo mylimąją prarado visam. Taigi, norėdamas gauti tai ko nori turi būti labai kantrus.
Šį darbą sudaro 395 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!