Pagrindinė upių potvynių priežastis Lietuvoje – ledų tirpimas. Po 2010 žiemos tirpstančios ledo sangrūdos padarė žalos daugiau negu už vieną milijoną litų. Upių potvynių svarbą parodo faktas, kad didžiausia gamtinė katastrofa pasaulyje – upių potvynis. Šiame tekste bus aprašoma didžiausiosios upių potvynių katastrofos, priežastys dėl kurių atsiranda potvyniai ir galiausiai kovos su potvyniais būdai.
2002 metų Rugpjūčio mėnesį Čekijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Vengrijoje,Italijoje, Rumunijoje ir Kroatijoje siautėjo šimtmečio potvynis kurį sukėlė stiprus lietus trukęs visą savaitę. Šios Europos valstybės patyrė didžiulę žalą – tūkstančiai žmonių žuvo, tūkstančiai liko be namų, o finansiniai nuostoliai buvo skaičiuojami milijardais.
Pasibaigus šiem potvyniam buvo įkurta Europos potvynių perspėjimų sistema (EFAS) kurios tikslas stebėti hidrologinius procesus ir įvykių tikimybes visoje Europoje du kartus per dieną. Projektas pradėjo veikti 2005 metais.
1931 metais Kinijos respublikoje vykusi serija potvynių yra laikoma didžiausia visų laikų natūrali katastrofa. Žuvusiųjų skaičius svyruoja nuo 145 tūkstančių iki 4 milijonų.
Geltonoji upė laikoma „Kinų Civilizacijos Lopšiu“, todėl potvyniai šioje upėje turėdavo katastrofinių padarinių šalies agrikultūroje, ekonomikoje ir socialiniame gyvenime. 1931 metų potvyniai vyko tarp liepos ir lapkričio. Upė pilnai užtvindė 87,000 km2 plotą ir dalinai užtvindė 20,000 km2 plotą palikdama 80 milijonų žmonių be namų. Aukų skaičius skaičiuojamas nuo 1 iki 2 milijonų, nors kai kurie šaltiniai tvirtina, kad žuvusiųjų skaičius siekia 4 milijonus.
Huai upė kartu su Yangtze užtvindė tuometinę Kinijos sostinę Nanjing. Milijonai žmonių žuvo paskęsdami, tačiau po potvynio sekė tokios ligos kaip cholera ir šiltinė. Šis potvynis taip pat turėjo didžiulę sociologinę įtaką – prasidėjo moterų ir vaikų prekyba, kanibalizmas, vaikų žudymai.
Išsiliejusi Yangtze užtvindė 5,5 milijonus ha pasėlių ir nunešė daugiau kaip 4milijonus namų. Ši nelaimė palietė 40 milijonų žmonių. Žalai atstatyti prireikė daugiau nei dvidešimt metų. Potvynio padaryti nuostoliai sudarė 6% metinių valstybės pajamų. 1954 metais Yangtze pakilo daugiau negu 1931 metais, kovoti su katastrofa tada buvo pasiųsta apie 10 milijonų žmonių.
1.3...
Šį darbą sudaro 1883 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!