Potemės

Kas tautai gali būti brangesnis už jos prigimtą kalbą

10   (3 atsiliepimai)
Kas tautai gali būti brangesnis už jos prigimtą kalbą 1 puslapis
Kas tautai gali būti brangesnis už jos prigimtą kalbą 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“Kas tautai gali būti brangesnis už jos prigimtą kalbą? Tai kiekvienos tautos stipriausia pilis, jokių priešų neįveikiama, kol turi tikrus apgynėjus” – teigė rašytoja Gabrielė Petkevičaitė – Bitė.
Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais aptarkite, kas turėtų saugoti ir ginti kalbą.
Kol gyva kalba, tol gyva tauta. O kas turėtų ginti gimtają kalbą? Galime atsigręžti į praeitį ir pamatysime, jog lietuvių kalba turėjo daug gynėjų, kai ji 1864 – 1904m. buvo uždrausta, kai šalyje buvo bandoma įvesti rusų kalba. Pagrindiniai gynėjai buvo paprasti piliečiai, kurie rašė lietuviškai, nors tai buvo uždrausta. Daugelis rizikavo savo gyvybe platindami lietuviškas knygas, leisdami laikraščius ir kitaip išlaikydami lietuvybę. Mano manymu, kalbos saugojimas tai mūsų pačių - kiekvieno žmogaus pareiga. Žinoma, negalime pamiršti ir Lietuvos valstybinių institucijų, atsakingų už taisyklingą gimtosios kalbos vartojimą. Tai ugdo kalbėti, taip kaip esame mokomi – teisingai ir be nereikalingų svetimybių. Kol mes kalbame taisyklinga lietuvių kalba, ji saugi. Šiandien savo kalbėjime plačiau aptarsiu, kas rūpinasi kalbos išsaugojimu ir puoselėjimu mūsų laikais..
Šeima, mokykla, individualus asmuo yra atsakingas už gimtąją kalbą ir jos išsaugojimą. Tik užgimęs vaikas panyra į begalinį kalbos okeaną. Jį apsupa garsų pasaulis, kuris pamažu tampa artikuliuotos kalbos kosmosu. Vaikas ima šnekėti gimtąja – savo tėvų ir savo tautos kalba. Kalba išauga iš tautos būties, ją apgaubia ir joje gyvena. Per gimtąją kalbą žmogus yra susijęs tiek su savo paties buvimu, tiek su savąja tauta. Todėl įaugimas į gimtąją kalbą yra išgyvenama kaip kažkas be galo sava ir įprasta. Gyvename panardinti joje, dažnai nejausdami, nematydami jos – kaip oro, kuriuo kvėpuojame. Gimtąją kalbą suvokiame ir išgyvename kaip vertybę: mylime, branginame, esame pasiruoše ginti ją nuo mažens, kai pradedame lankyti mokyklą ir kalbą suprantame kaip vieną svarbiausių dalykų gyvenime. Tikra meilė visada yra veikli. Tad gimtąją kalbą mylėti – vadinasi, pirmiausia žiūrėti, kad ji skleistųsi visa savo esme: jei būdingu skambėjimu, žodžių sandara ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 816 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (816 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (816 ž.)
  • Word failas 9 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais. Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip  manipuliavimo išvengti? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ką literatūra kalba apie tėvų ir vaikų ryšį? (Š. Ragana, J. Biliūnas, J. Savickis)

Ką literatūra kalba apie tėvų ir vaikų ryšį? (Š. Ragana, J. Biliūnas, J. Savickis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalba. Pabandykite įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu anglų kalba ir toliau plistų kaip iki šiol. Galbūt kada nors tai būtų vienintelė kalba, kurios reikėtų mokytis?

Kalba. Pabandykite įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu anglų kalba ir toliau plistų kaip iki šiol. Galbūt kada nors tai būtų vienintelė kalba, kurios reikėtų mokytis? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti manipuliavimo priemonė

Kalba gali būti manipuliavimo priemonė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

M. K. Sarbievijus - Kodėl vienatvė gali būti patraukli?

M. K. Sarbievijus - Kodėl vienatvė gali būti patraukli? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Apie ką kalba senoji literatūra šiuolaikiniam jaunam žmogui? (J. V. Gėtė, K. Donelaitis)

Apie ką kalba senoji literatūra šiuolaikiniam jaunam žmogui? (J. V. Gėtė, K. Donelaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ką reiškia būti įsipareigojusiam tautai? (Kudirka, Daukša)

Ką reiškia būti įsipareigojusiam tautai? (Kudirka, Daukša) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Būti piliečiu – būti atsakingam už save ir už kitą

Būti piliečiu – būti atsakingam už save ir už kitą Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs.

Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs. Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt