Ribinė situacija - tai momentas, kai yra būtinybė rinktis ir imtis veiksmų, kuomet bet koks veiksmas ar jo atidėliojimas turės pasekmių. Ribinėse situacijose žmogui sunkiausia nesuklysti - teisingai pasirinkti. Žmogaus elgesį ribinėje situacijoje gali nulemti: gebėjimas įvertinti ribinę situaciją ironiškai , moralinės vertybės, taip pat ir dvasinė stiprybė.
Pirmiausia, derėtų kalbėti apie tai, kad ironiškas požiūris į vykstančius žiaurumus gali padėti išgyventi ir išlikti žmogumi. Ironija - tai galingas ginklas, kuris apsaugo nuo nereikalingo jausmingumo, vertybių praradimo. XX a. - Šis amžius tai vienas iš skaudžiausių laikotarpių žmonijai: 2 pasauliniai karai, žmogaus moralinių normų nuvertinimas ir apribojimas žmogui sukuria daugybę kritinių situacijų. ,, Žemė matė tiek ir tiek karų ir marų. Ir vis dėlto maras ir karas užklumpa žmones visada tokius pat nepasirengusius'', - taip teigė Albertas Kamiu. Ne kiekvienas gali atlaikyti didelį spaudimą ir atsispirti lengvesniam keliui, kuris reikalauja mažiau ryžto ir užsispyrimo. Vienas iš tokių kupinų pasiryžimo ir stiprybės žmonių yra XX a. lietuvių rašytojas Balys Sruoga. Šis rašytojas, gyvenęs tarpukario laikotarpiu, kuriame žmogaus asmenybė buvo visiškai nuvertinta. 1943 m. Balys Sruoga buvo ištremtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Balys Sruoga buvo vienas iš patriotizmo skelbėjų, todėl buvo ištremtas. Po dvejų metų grįžęs į Lietuvą per keletą mėnesių parašė atsiminimų romaną „Dievų miškas“. Jame buvo aprašomas žiaurus gyvenimas koncentracijos stovykloje, kurioje žmonės nuolatos išgyveno ribinę situaciją tarp išlikimo ir mirties. Nepakeliamos gyvenimo sąlygos - higienos stoka, mažas maisto kiekis bei neįsivaizduojamai sunkūs darbai - vertė žmones į išsekusius, nebenorinčius gyventi ir net nebepajėgiančius vaikščioti - „klipatas“. Klipatomis lageryje buvo laikomi jau nebenaudingi, dirbti nebegalintys kaliniai, kurie tiesiog buvo palikti numirti iš skausmo, bado bei šalčio. Norėdamas nepatekti į „klipatų“ gretas, žmogus turėjo būti be galo stiprus ir sugebėti atlaikyti nežmoniškas sąlygas. Balys Sruoga buvo vienas iš tų, kuriam pavyko visą šitą pragarą iškentėti. Norėdamas išlaikyti sveiką protą jis į viską...
Šį darbą sudaro 730 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!