Konspektai

Karšto vandentiekio ypatumai

10   (1 atsiliepimai)
Karšto vandentiekio ypatumai 1 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 2 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 3 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 4 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 5 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 6 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 7 puslapis
Karšto vandentiekio ypatumai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Geriamasis vanduo gaunamas iš požeminių (artezinių ) arba paviršinių (upių , ežerų , tvenkinių ) gamtinių vandenų . Mūsų Respublikoje šiems reikalams daugiausia naudojami požeminiai vandenys .Juose visada yra ištirpusių įvairių druskų , dujų , taip pat neištirpusių mineralinės ir organinės kilmės priemaišų , mikroorganizmų ir t.t.
Nuo pradinės vandens kokybės labai priklauso patikimas ir ekonomiškas visos centralizuotos šilumos tiekimo sistemos darbas . Nuo vandenyje esančių priemaišų ir jų kiekio priklauso centralizuotos šilumos tiekimo sistemos įrengimų bei vamzdynų korozijos greitis , įvairių nuogulų atsiradimas ant jų paviršių .
Vandens kokybę nusako jo fizinės , cheminės ir biologinės bei bakteriologinės savybės . Fizinėms vandens savybėms priskiriamos temperatūra , kvapas , skonis , drumstumas , spalva , pakibusių medžiagų koncentracija .
Tiek šilumos tinkluose , tiek karšto vandentiekio sistemose karšto vandens kokybei turi didelę įtaką cheminės šalto vandens savybės . Pagrindinės iš jų yra : bendras vandens kietumas (karbonatinis arba nekarbonatinis ) ir aktyvioji reakcija .
Plieno vamzdžių korozija ir jų vidinių paviršių užterštumas kietomis nuogulomis daugiausia priklauso nuo karbonatinio vandens kietumo (tai ištirpę kalcio ir magnio hidrokarbonatai ) . Kai šis kietumas mažesnis už 2 mg ekv/l , tai nuogulų praktiškai beveik nebūna . Tačiau tokiame vandenyje būna daug ištirpusių agresyvių dujų , kurios aktyvina metalo koroziją .
Nuo aktyviosios vandens reakcijos ( pH ) labai priklauso metalinių vamzdynų bei įrengimų korozijos greitis . Didelę įtaką metalo korozijos aktyvumui turi vandenyje ištirpęs deguonis , kurio kiekis priklauso nuo vandens temperatūros ir slėgio . Pvz. , kai slėgis lygus 0,1 Mpa , o vandens temperatūra 5oC , jame yra 13 mg/l , ištirpusio deguonies , esant tam pačiam slėgiui , o temperatūrai 25oC – 8 mg/l , o 70oC – tik 5 mg/l . Gamtiniuose vandenyse ištirpusio deguonies kiekis svyruoja nuo 7 iki 80 mg/l .
Iš geriamojo vandens pagaminto naudojamo buityje karšto vandens sauga ir kokybė turi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2218 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2218 ž.)
Darbo duomenys
  • Statybos konspektas
  • 8 psl., (2218 ž.)
  • Word failas 144 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt