Kalvyste vadinamas šalto arba įkaitinto metalo kalimas, štampavimas, )presavimas. Kalvystė — seniausia metalo apdirbimo šaka. Kuo daugiau Įmetalas kaitinamas, tuo minkštesnis darosi ir kalant jam lengviau galima [suteikti norimą formą. Kalvystės amatas atsirado anksčiau, nei geležį pradėta lydyti iš rūdų. IV—III tūkstantmetyje pr. Kr. geležis buvo kalama iš Žemės paviršiuje rastų meteoritų.
Kai kurie metalai, daugiausia spalvotieji ir taurieji, kalami šalti. Jie gerai deformuojasi. Iš jų gaminami meniniai, buitiniai dirbiniai. Šaltuoju būdu kalamas metalas pamažu kietėja. Šis apdirbimo būdas susideda iš dviejų dalių: kalimo ir atkaitinimo. Atkaitintas metalas tampa minkštas, plastiškas ir kalamas, kol vėl sukietėja. Po to atkaitinamas. Taip kartojama, kol nukalamas dirbinys.
Karštoji kalvystė — įkaitinto metalo kalimas. Tai populiarus metalo apdirbimo būdas. Karštuoju būdu gaminami pramoniniai, buitiniai ir meniniai dirbiniai.
Norint iš metalo išlieti dirbinį, metalą arba lydinį reikia ištirpinti, t. y. suskystinti. Šis darbas vadinamas metalo lydymu. Lydymas — tai kietų medžiagų suskystinimas kaitinant iki tam tikros, kiekvienai medžiagai skirtingos, temperatūros. Metalai, išskyrus gyvsidabrį, taip pat jų lydiniai normaliomis sąlygomis yra kieti. Norint išlieti įvairias detales, meninius dirbinius arba sujungti metalines detales, metalą reikia išlydyti. Metalai lydomi specialiose krosnyse, vadinamose lydkrosnėmis. Lydkrosnės kaitinamos deginant jose akmens anglis, skystą kurą, dujas arba naudojant elektros energiją. Kiekvienos rūšies krosnys būna skirtingos konstrukcijos. Pavyzdžiui, elektrinės krosnys gali būti kaitinamos iš išorės tam tikros varžos spiralėmis, iš vidaus elektros lanku arba aukšto dažnio elektros srove. Svarbu tai, kokias medžiagas lydysime.
Liejimas — skystų metalų ar jų lydinių supylimas į formas norint gauti tos formos detalę arba meninį dirbinį (186 pav.). Liejimui naudojami juodieji, spalvotieji, taurieji metalai ir jų lydiniai. Nuo senų laikų buvo liejami varpai, patrankos, skulptūros, metaliniai vartai, tvorelės, krosnys, židiniai, indai, šviestuvai, papuošalai ir daugybė kitų dirbinių arba jų detalių. Sis metalų apdirbimo būdas buvo žinomas prieš 5000 m. Senais laikais Europoje įvairius metalo dirbinius daugiausia liedavo iš vario, žalvario, o vėliau...
Šį darbą sudaro 1783 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!