Rašiniai

Kaip suprantamas vyriškumas?

10   (1 atsiliepimai)
Kaip suprantamas vyriškumas? 1 puslapis
Kaip suprantamas vyriškumas? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Kaip suprantamas vyriskumas.
Ištrauka

Antikos laikotarpio filosofija buvo kalokagatija, kuri svarbiausia vertybe deklaravo žmogaus vidinio ir išorinio grožio derinį. Viduramžių epochos atstovai besąlygiškai tikėjo bažnytinėmis dogmomis, kurių laikymasis turėjo užtikrinti individo dorą, o XVI a. suklestėjusio Renesanso idealu tapo laisva ir išsilavinusi asmenybė. Laikas bėgo, todėl visiškai natūralu, kad ir propaguojamos vertybės kito, bet vyriškumo samprata išliko svarbi iki Naujausiųjų amžių. Tačiau kyla klausimas: kaip visuomenėje yra suprantamas vyriškumas? Kartais vyriškumas gali būti suprantamas teisingai – vyriškas tas žmogus, kuris yra drąsus apginti tėvynę ir moterį, o kitais atvejais klaidingai – vyro jėga ir išoriniai individo požymiai yra svarbesni už jausmus.
Vyriškumas dažnai siejamas su drąsiu pasiaukojimu susidūrus su sunkiais gyvenimo išbandymais bei pokyčiais. Tikri vyrai tie, kurie turi drąsos ir sugeba apginti savo didžiausią turtą – tėvynę. Jau Antikinėje Graikijoje istorikas Herodotas savo veikale “Istorija” pabrėžia, kad laimingas yra tas žmogus, kuris gali mirti gindamas savo tėvynę, nes gimtoji žemė yra viena svarbiausių žmonių vertybių. Vyriškas, drąsus individas, savo gyvybę paaukojęs dėl tautos laisvės, vaizduojamas Jono Radvano kūryboje. LDK poetas Jonas Radvanas, vadinamas lietuviškuoju Vergilijumi, pats buvo protestantas (reformatas). Todėl paskatintas Lydos seniūno Jono Abramavičiaus parašė lotynišką panegiriką “Radviliada”, skirtą reformatų globėjui, tėvynės gynėjui Mikalojui Radvilai Rudajam. Pasak mokytojo Mūsajaus, Radvilaitis nuo pat vaikystės ruošės didiems sumanymams bei kovai už tėvynę. Būtent tokia dvasia buvo ugdytas talentingas karvedys, kurio poelgiai nulemia gimtojo krašto istoriją. Iš pradžių Herojus abejoja ar sugebės laimėti mūšį, bet sapne pasirodęs Vytautas siekia sužadinti karvedžio ambicijas, jį ragina ir patiki jam Lietuvos likimą: “Tik vienas gali nugalėti”. Mikalojus Radvila Rudasis įrodo savo vyriškumą bei narsumą, laimėjęs Ulos mūšį, tačiau paaukojęs savo gyvybę dėl Lietuvos. Ir net mirtie patale Mikalojui Radvilui Rudajam buvo svarbi Lietuvos ateitis, jis prašė Dievo suteikti malonę tėvynei. Beje, Mikalojus Radvilas Rudasis nebuvo vienintelė asmenybė, kovojusi dėl tautos laisvės. Puikus vyriškumo pavyzdys – partizanai. Visi vyrai, kurie...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 727 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (727 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (727 ž.)
  • Word failas 159 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt