Problema ta, kad gebėjimas pasiaukoti dėl artimųjų gerovės – aukščiausia vyriškumo išraiška. Tik vyriška asmenybė, gebanti mylėti artimą, prireikus pasiaukoja dėl kitų žmonių gerovės. Šia tema mane privertė susmąstyti „deimančiukų ieškotojo“ Juozo Tumo-Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“. Kūrinio herojus Mykoliukas – tai tikras „deimančiukas“: jis tylus, ramus baudžiauninkas, „darbinis arklys“, kuris yra giliai tikintis, jautrus, dirba už du ir net tris. Tačiau Mykoliukas įsimyli geriausią kaimo krembliautoją (grybautoją) Severiją ir svajoja apie tai, kad kada nors sukurs savo šeimą. Tačiau veikėjas puikiai supranta, jog vienas brolis nebepavaldys valako, ir dvaras „išmes jį kur“. Mykoliukas labai myli brolio vaikus: iš laukų atneša jiems kiškučių, iš miesto – riestainių. Tad Mykoliukas, niekuo niekada nesiskundžiantis, nusprendžia, kad jokiu būdu neleis, kad brolio vaikai eitų ubagauti ir pasiaukoja dėl brolio šeimos gerovės. Vienišas Mykoliukas tyliai rezignuoja, susitaiko su savo šiurkščiu likimu (tampa tikru „dėde“) ir sensta su jaunos Severiutės paveikslu mintyse. Akivaizdu, kad tik vyriškas žmogus gali įveikti savyje egoizmą ir pasiaukoti dėl artimųjų gerovės.
Be to, vyriškumo sąvoka taip pat negalėtų egzistuoti be besąlygiškos meilės šeimai. Senajame Testamente rašoma apie pirmuosius šio pasaulio žmones – Adomą ir Ievą. Suprantama, jog Dievas šiems žmonėms suteikė ne tik laimę džiaugtis Rojaus sodu, bet ir pareigas. Kaip vyro, Adomo pareiga buvo rūpintis artimaisiais, stebėti, kad jiems nieko netrūktų, ypač – tėviškos meilės. Žmogus, nestokojantis tėviškos meilės, vaizduojamas Roberto Benigni kino juostoje „Gyvenimas yra gražus“ (beje, šis filmas pelnė Oskaro apdovanojimą). Pagrindinį vaidmenį šiame filme atlieka pats režisierius R. Benigni, įsikūnijęs į pagrindinį kino juostos herojų Gvidą. Filmas žiūrovus „nukelia“ į Antrojo pasaulinio karo metus. Deja, bet išvengti koncentracijos stovyklos nepavyko ir Gvidui bei jo sūnui. Būtent sudėtingomis aplinkybėmis atsiskleidžia Gvido vyriškumas, nes jis daro viską, kad tik jo mažametis sūnus nesuprastų, jog dabar yra lageryje, meluodamas vaikui, jog tai tik žaidimas. Gvido meilė sūnui buvo besąlygiška ir...
Šį darbą sudaro 729 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!