Ką įdomaus atradau Sofoklio tragedijoje „Antigonė“?
Graikų tragiko Sofoklio tragedija „Antigonė“, parašyta 442 m. pr. Kr., yra vienas žinomiausių ir geriausių rašytojo kūrinių. Jame atskleidžiama išskirtinė, Tėbų mitų ciklu paremta istorija apie ypatingą moterį, vardu Antigonė. Ši istorija, egzistuojanti jau nuo seniausių laikų, net ir šiandien yra labai aktuali. Ji taip pat priskiriama privalomos skaityti literatūros sąrašams. Šį kūrinį perskaičiau neseniai, remdamasi rekomendacijomis, kalboje papasakosiu, ką įdomaus atradau Sofoklio tragedijoje „Antigonė“.
Vienas iš įdomių dalykų, kuriuos atradau Sofoklio tragedijoje, tai kalokagatijos sąvoka. Daugelis ją išgirdę pirmą kartą neretai mano, kad tai pernelyg įmantri sąvoka, reiškianti išmintingumą, neįprastumą. Šios sąvokos gyvenime niekada nebuvau girdėjusi, tačiau, nuodugniau panagrinėjusi Sofoklio kūrinį bei įvairius šaltinius, skirtus nagrinėti kūriniui, išsiaiškinau šią savoką. Ji reiškia vidinio ir išorinio grožio darną, todėl būtų galima pajuokauti, jog sąvokos retas vartojimas gali būti susijęs su šios darnos retumu šiuolaikiniame pasaulyje. Analizuojant kūrinį, pirmiausia matoma, kad Antigonė yra išore graži, jauna mergina. Ji simbolizuoja tyrą grožį, kuris nėra perdėtas, būdingas kiekvienai jaunai moteriai. Nors daug aprašymų apie veikėjos grožį nėra, jie savaime suprantami. Svarbiausia, kad pagrindinė tragedijos veikėja yra graži savo vidumi dėl kilnių poelgių. Šie darbai skiriami jos uždraustam laidoti broliui Polineikui, kurį Antigonė dėl meilės šeimai ir pagarbos tradicijoms, palaidoja slapčia ir galiausiai drąsiai gina savo poelgį bei idealus prieš Kreontą, sugalvojusį tą įstatymą: „Ne Dzeusas tą įstatymą paskelbė man. <...> Todėl tavęs nepaisiau, nebijodama / Žmogaus rūstybės, kad nereiktų prieš dievus / Man atsakyt, nes mirti juk reikės, ar ne, / Nors nuosprendžio tu nepaskelbtum. / Betgi jei Prieš laiką gausiu mirt – laikysiu laime sau.“ Antigonė, net ir mirdama laimi morališkai bei įrodo savo vidinį grožį. Todėl apskritai ji yra kalokagatijos simbolis, galintis pamokyti ir įkvėpti. Taigi, vienas iš svarbių ir tikrai įdomių dalykų, kuriuos atradau graikų tragiko Sofoklio kūrinyje „Antigonė“, tai kalokagatijos sąvoka, kuri yra įmantri, tačiau minima retai. Ja apibrėžiama vidinio ir išorinio žmogaus grožio darna šiandien turėtų būti didžiausia žmogaus siekiamybė.
Šį darbą sudaro 628 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!