Interpretacijos

K. Donelaitis "Metai" - aprašymas

10   (1 atsiliepimai)
K. Donelaitis "Metai" - aprašymas 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kristijonas Donelaitis yra grožinės lietuvių literatūros pradininkas. Jo kūryba nėra gausi. Rašytojas parašė šešias pasakėčias ir epinę poema „Metai“. Tai poema apie keturis metų laikus. Joje rašoma apie būrų darbus, kasdienį gyvenimą, rūpesčius, jų kuklias linksmybes kiekvienu metų laiku. Visoje poemoje parodoma, jog būrai supranta gamtą, vertina ją, kaip savo erdvę. Donelaitis stengiasi parodyti skirtumus tarp būro ir pono.
Nagrinėjama ištrauka yra monologas. Ištraukos laikas- vasara. Šioje ištraukoje, taip pat, pabrėžiamas būrų gyvenimas: darbus, rūpesčius, šiuo metu laiku, būrai lyginami su ponais. Tai vienintelė poemos dalis, kuri pradedama ne gamtovaizdžio aprašymu, o Pričkaus sveikinimu susirinkusiems būrams. Pričkus yra tarpininkas tarp būrų ir ponų. Jis yra kilęs iš būrų, o jo skelbiami vertinimai atitinka „viežlybųjų“ moralę. Pričkus kritiškas ponų atžvilgiu.
Pričkus savo sveikinimą pradeda nuo gamtos. „Sveiks svieteli margs, šventes pavasario šventęs“ - tai rodo glaudų būrų ir gamtos sąsają. Pirma pasveikinus gamtą, kreipiamasi į žmogų. Pričkus sveikina žmones, sulaukusius vasaros, pasidžiaugusius pavasario gėlėmis ir šventėmis. „ Sveiks ir tu, žmogau, sulaukęs vasarą mielą“. Tai parodo ir glaudų ryšį tarp būrų. Sveikinime, taip pat, nepamirštamas ir Dievas, kuris poemoje yra labai svarbus : būrai laiko jį svieto kurėju ir tvarkdariu, bei vertina jo sukurtą tvarką. Šioje ištraukoje Dievo yra prašoma sveikatos, malonės, tačiau pastebima, jog Pričkus sveikatą siūlo suteikti tik tiems, kurie gerbia Lietuvą.„Taip dieve duok kožnam, kurs mūsų Lietuvą garbin / Ir, lietuviškai kalbėdams, baudžiavą seka“. Sveikinime pabrėžiamas Lietuvos vardas, kurį galima sieti su tautiškumo problema, kuri yra ypač aktuali visoje poemoje. Pričkus savo sveikinimo pirmą dalį baigia dievo prašydamas sulaukti dar daug pavasarių, o po jų ir vasarų. „Tam dieve duok sulaukt kasmets pavasarį sveiką, / Ogi pabaigus tą, po tam ir vasarą linksmą“.
Nagrinėjamos ištraukos pirmojoje dalyje trumpai pasirodo pasakotojas. Jis trumpai apibūdina Pričkaus sveikinimą, jo paskirtį ir laiką. „Taip prieš sekmines, būrus į baudžiavą kviesdams / Ir kas reik...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 603 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (603 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 1 psl., (603 ž.)
  • Word failas 27 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt