Analizės

J.V. Gėtės "Fausto" aprašymas

9.8   (3 atsiliepimai)
J.V. Gėtės "Fausto" aprašymas 1 puslapis
J.V. Gėtės "Fausto" aprašymas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šviečiamasis amžius. 18a. Siekiama gražaus, teisingo gyvenimo, tikima, kad išmintis išsklaidys tamsą ir sukurs humaniškesnį pasaulį. Žmogus kritiškai žvelgia į tradicijas, prietarus. Vertinama minties laisvė, tolerancija, lygybės idealai. Literatūroje daug didaktinių elementų. Vaizduojamos ar kritikuojamos valstybės ydos, perteikiamos filosofinės idėjos. Gilinamasi į moralines veikėjų normas, fizines ir dvasines galias. Panašumai Baroko epochoje: iliuzija, kančia, pragaro tematika. Pinasi realus ir fantastinis pasaulis, žmogus blaškosi, yra neramus, jį kankina gyvenimo nepastovumo mintys.
Filosofinis kūrinys. Gėtė jį rašė 60 metų, vis gryždamas, papildydamas naujais motyvais, apmąstydamas to meto rūpimus klausimus. Svarstomi pasaulio pažinimo, sandaros, žmogaus būties, prigimties, esmės klausimai. Vis pabrėžiamas noras aprėpti būties begalybę, tai, kad žmogus yra mažas, silpnas ir menkas („žemės kirminas“). Kūrinio laikas ir vieta nelabai nuoseklūs, išorinis veiksmas nėra svarbus, labiau gilinamasi į veikėjų vidinę būseną, bruožus. Vaizdai realūs ir fantastiniai. Siužetas neorginalus: populiari legenda apie burtininką, juodosios magijos žinovą Johaną Faustą. Dualizmas: „Mano krūtinėje gyvena dvi sielos, kurios nori viena nuo antros atsiskirti. Viena su šiurkščiu pamėgimu kausto prie žemės, antra galingai kyla į erdves“. Antivertybės: pavydas, kerštas, įniršis, nepasitikėjimas.
Faustas sunerimęs, jis ieško skirtingų idėjų, požiūrių, pasitenkinimo moksle. Jis studijavo filosofiją, teisę, mediciną ir net teologiją, bet mokslas neatsakė į pagrindinį jo keliamą klausimą: kur yra gyvenimo esmė ir laimė. Jis pasijunta esąs šliaužiojąs kirminas, kurį sutriuškins praeivis. Desperacija įbruka Faustui į rankas nuodus. Jį išgelbėja Velykų varpai (nors jis ir netikintis), kyla šviesių jaunystės atsiminimų banga, kada jis jautėsi laimingas, tai pažadina veikėjo norą gyventi. Jis – racionalizmo žmogus, besistengiąs savu protu ir mokslu surasti gyvenimo paslaptis. Čia ir slypi tragedija – racionalizmas.
Mefistofelis sutinkamas kiekvienos tautos pasakose (pasirašo krauju sutartį, daro antgamtinius darbus. Gerai pažįsta žmogaus silpnumus ir juos išnaudoja). Mefistofeliui nieko nėra švento: bjaurų darbą ir atsakomybę jis palieka kitam. Mefistofelis siūlo Faustui visokių džiaugsmų: veda jį į Auerbacho rūsį, kur studentai puotauja, nugabena jį į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 672 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (672 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (672 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt