Savo kūrinyje ,,Dėdės ir dėdienės“, Vaižgantas parodo tris ryškius apysakos veikėjus – Šiukštų Mykolą, Rapolą Geišę ir jo žmoną Severija. Rapolas Geišė buvo Saveikių dvaro tijūnas, visi jį gerbė, nes Rapolas nei mušėsi, nei keikėsi, buvo sąžiningas, apysakoje apibūdinamas, kaip dvigubas baudžiauninkas. Turėjo jaunesnį brolį Dovydžiuką, kuris turėjo rūpintis ūkiu, nes Geišei ūkio darbai buvo nesvarbūs. Nors buvo jau galutinai subrendęs vyras, moteris laikė kvailomis bobomis. Tačiau domėjosi Lietuvos praeitimi, prisimindavo kunigaikštį Gediminą, teigė, kad jis buvo išmintingas, nes sostą pavedė valdyti ne vyresniajam, o jaunesniajam sūnui.
Geišė buvo tijūnas, kuris mėgo susirinkimus ir plepėti su kitas bei kuo daugiau pasakotis. Jis buvo labai ištikimas savo ponui, griežtas ir atsidavęs darbui.
Sutikus Severija, užmiršo Rapolas savo pareigas, nusiminė, galvojo tik apie susitikimą su mergina. Kita vertus, jis savikritiškas: bijo, kad kankins jauną moteriškę, kad pasikėsins į jos laisvę, pasirinkimą. Iš pradžių ir Severija į jį žiūri pagarbiai, vadina ,,dėde”, netgi siekia jo ranką pabučiuoti. Geišė manė, kad Severija niekuomet už jo netekėtų ir tai būtų net nevisai tinkama, kadangi jis buvo 30 metų vyresnis už ją. Viename epizode vaizduojama, kaip ji anksti ryte išeina į mišką grybauti. Išvysta Geišę, kuris glaudžia, bučiuoja, glosto, net ,,įkniubo į lūpas”, lipšniai kalba. Vėliau Rapolas išmoksta pirmąsias vyriškos meilės pamokas, išdrįsta bučiuoti, glamonėti mylimą mergelę, be to, ir pasiperša. Ji negali atsispirti Geišės glamonėms, pasipriešinti, ruošiasi vestuvėms. Severiutei ištekėjus už Rapolo Geišės – jie buvo patenkinti, laimingi, rūpinosi vienas kitu: Rapolas į Severiją žiūri ,,kaip į kokį šventąjį paveikslėlį”, o Severijai ramu, ,,kad ją sielojasi ir myli labai doras žmogus”. Susilaukė dukrelės, kurią laikė ,,šventenybe”, o kūdikėlio verksmas jiems atrodė, kaip gražiausia muzika.
Rapolo Geišės gyvenimas taip pat smarkiai kito: tarnystė dvarui, tijūno darbas Rapolui buvo skirtasis, o suvedžiota jauna mergina ir asmeninė laimė taip pat buvo svarbu. Baigėsi ir šeimos idilė: buvo panaikinta baudžiava...
Šį darbą sudaro 610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!