Tumas visas savo galias skyria lietuviškai spaudai. Jis uoliai bendradarbiauja Prūsijoje leidžiamuose lietuvių laikraščiuose ir juos slapta gabena per sieną. Didžiausias to laikotarpio darbas – laikraščio “Tėvynės sargas” įsteigimas. 1904 m. sulaukęs spaudos grąžinimo, Tumas ėmėsi organizuoti lietuviškas mokyklas ir valsčių savivaldybes. Lenkams vėl okupavus sostinę, įsteigia laikraštį “Nepriklausoma Lietuva”, rašo ir spausdina aštrius straipsnius, kuriuose į akis krinta didelė Vaižganto drąsa. Tuo metu kunigas Tumas drąsiai kovojo už lietuvių teises lenkų okupuotame Vilniuje. Visą gyvenimą, kaip pats sakė, jautėsi esąs savos, lietuviškos, visuomenės tarnas ir nepailstantis darbininkas. Vaižgantas buvo laisvas, nepriklausomas žmogus, tolerantiškas kunigas. Kaip jau ir minėjau, Vaižgantas buvo Neoromantizo atstovas.
neišsprendžiama (tikėjimo, Dievo problematika).
• Idealizmas - Vienas skiriamųjų neoromantizmo bruožų yra idealizmas, reiškiantis dvasinio idealo taikymą gyvenimui ir menui. Ankstyvųjų lietuvių neoromantikų idealizmas skatino keisti gyvenimą, aukotis dėl idealų, žadino viltis.
• Svarbus ilgesys - Ilgesys kažko kito – trokštamo ir nepasiekiamo – yra psichologinis neoromantizmo pamatas. Todėl atsigręžiama į romantizmą, į jo stiprius jausmus, į praeities aukštinimą, į žmogaus ir gamtos ryšį, į paslaptingumo jutimą.
• Gamta – neoromantizmas literatūroje iškelia natūralią žmogaus prigimtį, gamtos grožis keliamas kaip priešprieša techninei civilizacijai.
• Kūrybos centre – žmogaus vidiniai išgyvenimai - Neoromantikų kūrybos centre paprastai atsiduria žmonių vidiniai išgyvenimai, kurie kartais prasiveržia gaivalingais, drastiškais, žiauriais veiksmais, kartais – atsargiais, subtiliais poelgiais. Išgyvenimus dažniausiai sukelia arba meilės jausmas, arba, svajonės, neapibrėžtas ilgesys. Dažnas neoromantinio žmogaus palydovas yra jo vidinio pasaulio nuotaika atspindinti ir papildanti gamta,niuansuota jos įvairovė, kaita.
• Intuityvistinė filosofija – Neoromantizmui taip pat labai artima intuityvistinė filosofija, skelbusi, kad geriausiai pažinti pasaulį padeda ne intelektas ir protas, bet intuicija, kad menininkas yra tas žmogus, kuris apdovanotas jautresne, subtilesne intuicija.
Šeimos paveikslas apysakoje “Dėdės ir dėdienės” :
• Šiukštų šeima – Šiukštu šeimai svarbūs tik materialiniai dalykai ir nauda, o ne žmogus. Mykoliukas, kuris gyveno savo...
Šį darbą sudaro 644 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!